Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3306

TKKF kino klubas pristato: „Tokijo dievaitės“

Lapkričio 29 d. 19 val. kviečiame į japonų režisierės Kyoko Miyake „Tokijo dievaitės“ (2017), kurį rodysime didžiojoje Kauno kultūros centro salėje (Kęstučio g. 1).

„Tokijo dievaitės“

Režisierė – Kyoko Miyake, JAV, Japonija, Kanada, 2017, dokumentinis filmas, 90 min., japonų kalba su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-13

Merginų grupės ir jų atliekama pop muzika yra giliai įsiskverbusios į Japonijos kultūrą. „Tokijo dievaitės“ tiria jaunų merginų seksualumu ir internetiniu populiarumu paremtą kultūrinį fenomeną. Filme susipažinsime su Rio, nuoširdžia „Tokijo dievaite“, kuri leidžia žiūrovui sekti savo kelionę į populiarumą. Taip pat sutiksime jos „brolius“ – suaugusių vyrų fanų bendruomenę, sekančią kiekvieną jos žingsnį ne tik virtualioje erdvėje, bet ir realybėje. Anksčiau vyrai, kurie meta darbus, kad galėtų visą dėmesį sutelkti į dievaičių-merginų kultūrą, buvo laikomi nepritapėliais, tačiau interneto dėka šis reiškinys tapo populiarus ir pabrėžia augančią atskirtį tarp vyrų ir moterų hipermoderniose visuomenėse. Provokatyviai žvelgdama į japonų popmuzikos industriją ir jos susitelkimą į tradicinio grožio idealus, režisierė Kyoko Miyake susidūrė su lyčių galios dinamika darbe. Dievaitėmis tampant vis jaunesnėms merginoms, Miyake nepagaili kritikos internetiniam populiarumui ir naujiems, šiuo metu visame pasaulyje aktualiems būdams, kaip jo pasiekti.

Apie režisierę

Kyoko Miyake yra „Peabody“ premiją laimėjusi režisierė iš Japonijos. Jos sukurtas dokumentinis filmas „Tokijo dievaitės“ pirmą kartą kino ekranuose pasirodė 2017 metų „Sandanso“ kino festivalyje, pasaulio dokumentinio kino konkurse. Kyoko dokumentinis filmas „Be stabdžių“ (Brakeless) 2014 metais laimėjo „Peabody“ premiją. Jos pirmasis ilgametražis dokumentinis filmas „Mano Atominė Teta“ („My Atomic Aunt“, 2013 m.) (dar žinomas kaip „Anapus bangos“ (Beyond the Wave) buvo prodiusuotas tokių televizijos kompanijų kaip „BBC“, „NHK“ ir „WDR“ bei sulaukė daug subsidijų, tarp kurių –ir „Sandanso“ instituto stipendija. „Mano Atominė Teta“ buvo rodomas festivaliuose visame pasaulyje ir gavo „Auksinio disko“ apdovanojimą Tarptautiniame Čikagos filmų festivalyje. Keletas Kyoko Miyake režisuotų dokumentinių filmų buvo rodomi Berlyno, Londono, Sidnėjaus ir „SilverDocs“ tarptautiniuose festivaliuose. Kyoko dalyvavo prestižiniuose „Berlinale Talent“ mokymuose, Tokijo talentų stovykloje, projekte „Be sienų“ (Crossing Borders), yra gavusi stipendijas iš Japonijos vyriausybės ir „Pola“ meno fondo. Kyoko studijavo Anglijos istoriją Tokijo universitete, o vėliau Oksfordo universitete studijavo Anglijos raganystės istoriją. Besimokydama ir dirbdama Didžiosios Britanijos ir Japonijos žiniasklaidoje, ji pradėjo kurti trumpametražius filmus, taip išpildydama savo vaikystes svajone tapti kino kūrėja.

 

TKKF kino klubo renginius remia Lietuvos kino centras.

Partneriai: Kauno kultūros centras, Vytauto Didžiojo universitetas, „Kauno diena“.