Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3301

TKKF kino klubas pristato: „Apie Susan Sontag“

Rugsėjį praūžus Tarptautiniam Kauno kino festivaliui, tęsiame kino rudenį su TKKF kino klubo seansais. 

Spalio 25 d. 19 val. kviečiame į Amerikos kino kūrėjos ir rašytojos Nancy Kates filmą „Apie Susan Sontag“ (2014), kurį rodysime didžiojoje Kauno kultūros centro salėje (Kęstučio g. 1).

„Apie Susan Sontag“

Šis filmas – tai intymus ir spalvingas tyrimas apie vieną įtakingiausių XX a. „provokuojančių mąstytojų“. Visą savo karjerą aistringa ir maloniai atvira Susan Sontag tapo viena svarbiausių savo kartos ikonų literatūroje, politikoje ir feminizme. Dokumentiniame filme Sontag gyvenimas tyrinėjamas pasitelkiant eksperimentinius vaizdus, archyvinę medžiagą, draugų, šeimos narių, kolegų ir mylimųjų pasakojimus bei jos pačios žodžius, skaitomus aktorės Patricios Clarkson. Nuo ankstyvo susižavėjimo knygomis, pirmosios patirties gėjų bare ir jos vedybų paauglystėje iki paskutinės mylimosios. „Apie Susan Sontag“ yra žvilgsnis į nuostabią kultūros kritikę ir rašytoją, kurios darbai apie fotografiją, karą, ligas ir terorizmą aktualūs ir šiomis dienomis. Sontag, labiau nei bet kuri kita tų laikų mąstytoja, buvo stebima, nagrinėjama ir fotografuojama. Į ją spoksodavo, tad ji atsargiai peržvelgdavo vartotą kalbą, metaforas, nuotraukas ir tai, ką ji vadino „nuotraukų ekologija“. „Apie Susan Sontag“ suteikia galimybę žiūrovams stebėti Sontag jai betyrinėjant pasaulį.

Režisierė – Nancy Kates
JAV, 2014 m., dokumentinis filmas, 101 min., anglų kalba su lietuviškais subtitrais, N-13

 

Apie režisierę

Nancy Kates yra kino kūrėja ir rašytoja gyvenanti Berklyje, Kalifornijoje. Ji kartu su niujorkiečiu kino kūrėju Bennettu Singeriu prodiusavo ir režisavo filmą „Brolis Pašalietis: Bayard Rustin gyvenimas“ (Brother Outsider: the Life of Bayard Rustin). Šis filmas pirmą kartą kino ekranuose pasirodė 2003 m. Sandanso kino festivalyje bei buvo rodomas per „PBS“ programą „P.O.V.“. Filmas laimėjo daugybę apdovanojimų, įskaitant 2004 metų „GLAAD“ žiniasklaidos apdovanojimą ir auditorijos prizus didžiausiuose Amerikos gėjų ir lesbiečių filmų festivaliuose. Jis taip pat gavo apdovanojimą už geriausią ilgametražį filmą Niujorko Naujajame festivalyje ir daugybę prizų iš komisijos. Kates buvo PBS serialo „Kompiuterių Kronikos“ („Computer Chronicle“, 1983 – 2002) prodiuserė, yra dirbusi kaip prodiuserė, rašytoja ir konsultantė daugybėje dokumentinių projektų. Ji taip pat dažnai dėsto mokyklose, koledžuose ir universitetuose. Kates Stanfordo universitete baigė dokumentinių filmų ir televizijos studijas. Jos magistrinio darbo projektui „Jų pačių Vietnamas“ (Their Own Vietnam) 1995 m. buvo suteiktas studentiškasis Oskaras (Student Academy Award). Prieš imdamasi filmų kūrimo ji dirbo žurnaliste Niujorke ir Bostone.

Informacija apie bilietus

Bilieto kaina – 4 eur. 
Moksleiviams, studentams, žmonėms su negalia, pateikus lengvatą įrodantį pažymėjimą – 3 eur.
Spalio mėnesis Kaune yra dedikuojamas SENJORAMS, todėl į šį kino klubo seansą senjorai kviečiami nemokamai (būtina pateikti pažymėjimą). 

Bilietus galima įsigyti TIKETA platinimo taškuose (taikomas papildomas aptarnavimo mokestis) ir renginio vietoje 1 val. iki renginio pradžios. 

TKKF kino klubo renginius remia Lietuvos kino centras.
Partneriai: Kauno kultūros centras, Vytauto Didžiojo universitetas, „Kauno diena“.