Į pradžią

TKKF kino klube – muzikinis gūsis iš Tolimųjų Rytų

repository_misc/news//mfile_504
2018-11-20

Autorius: Agnė Valatkaitė

Metams artėjant į pabaigą, kviečiame žiūrovus į priešpaskutinį TKKF kino klubo seansą šįmet – lapkričio 29 d. 19 val. Kauno kultūros centre (Kęstučio g. 1, Kaunas) Šįsyk kino klubo ekrane – „Tokijo dievaitės“ – dokumentinis filmas iš Japonijos, pasakojantis apie ypatingą šios šalies kultūrinį fenomeną: dievaičių kultą, paremtą jaunų pop-muzikos atlikėjų garbinimu. 

Dievaičių populiarumu rūpinasi jų prodiuseriai, paversdami nepilnametes merginas vyresnių vyrų troškimų objektais: seksualūs drabužėliai ir surežisuotas vaikiškas nekaltumas šioje industrijoje kur kas svarbesni, nei dievaičių atliekama muzika. O jų gerbėjai – pusamžiai vyrai, negebantys sukurti sveikų santykių su savo amžiaus moterimis, kurie perka ne tik dievaičių albumus ar bilietus į koncertus, bet ir laiką, prisilietimus bei pokalbius su mergaitėmis, taip paversdami jų veiklą savotiška prostitucijos forma. 

Otaku – japoniškas terminas, apibūdinantis žmogų, pasitraukusį iš įprasto socialinio gyvenimo ir kokiam nors hobiui skiriantį visą savo laiką, pinigus bei energiją. Nors otaku Japonijoje vis dar turi neigiamą konotaciją, šitoks gyvenimo būdas ten vis labiau populiarėja. Ne išimtis ir dievaičių „brolių“ bendruomenė, prie kurios prisijungia vis daugiau vyrų, atsisakančių kurti ryšį su aplinkiniais žmonėmis bei viską paaukojančių dievaičių kultui.

„Tokijo dievaičių“ režisierė Kyoko Miyake leidžia faktams kalbėti patiems už save, nesiimdama teisti, bet kiesdama žiūrovą suprasti šį Japonijos socialinį reiškinį. 

Seansą pristatys Kristina Barancovaitė-Skindaravičienė, VDU Kultūrų studijų katedros lektorė, dėstanti japonų kalbą, Japonijos kultūros istorijos, Japonijos populiariosios kultūros bei lyčių studijų dalykus.

Režisierė – Kyoko Miyake, JAV, Japonija, Kanada, 2017, dokumentinis filmas, 90 min., japonų kalba su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-13

KADA? 2018 m. lapkričio 29 d. 19 val.
KUR? Kauno kultūros centro didžiojoje salėje, Kęstučio g. 1, Kaunas
Bilieto kaina – 4 Eur.
Moksleiviams, studentams, neįgaliesiems, senjorams (pateikus lengvatą įrodantį dokumentą) – 3 Eur.
Bilietų ieškokite TIKETA platinimo taškuose arba 1 val. prieš seansą renginio vietoje.

_________________

Šią savaitę rodome:

Lapkričio 22 d. 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje – „Vasaros pabaiga“ (End of Summer, rež. Jóhann Jóhannsson, Danija, Islandija, 2014 m., 28 min., nebylus, V)

Paskutinis TKKF kino klubo seansas 2018 m.:
Gruodžio 7 d. 19:45 val. Kauno kino centre „Romuva“ – „Mendė“ (Mandy, rež. Panos Cosmatos, JAV, Belgija, Jungtinė karalystė, 2018 m., 121 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, N-18). Daugiau informacijos netrukus.