Į pradžią

Paskutiniame TKKF kino klubo seanse – siaubo trileris „Mendė“

repository_misc/news//mfile_508
2018-12-04

Autorius: Agnė Valatkaitė

Šįsyk pristatome Panoso Cosmatoso siaubo trilerį „Mendė“. Sunkiai telpantis į žanro rėmus, filmas įtraukia žiūrovą garsų, vaizdų, prasmių bei emocijų jūron, nagrinėdamas keršto, meilės ir kulto temas. Religinei sektai sugriovus jaukią Mendės ir Redo atsiskyrėliško gyvenimo miške idilę, Redas pasineria į fantasmagorišką keršto kelionę, kurios beprotybę filme perteikia aštrūs, nepatogūs bei vizualiai turtingi kadrai, o eksperimentinis „Mendės“ garso takelis paverčia trilerį psichodeline sunkiojo metalo opera, alsuojančia aštuoniasdešimtųjų siaubo filmų nostalgija.

Kaip ir kino festivalio uždarymą, paskutinį kino klubo seansą TKKF dedikuoja legendinio islandų kino kompozitoriaus Jóhanno Jóhannssono atminimui: „Mendės“ garso takelis – paskutinis šio kūrėjo darbas. Kaip pastebi kino kritikas B. Tallerico, šio siaubo trilerio garso takelis toks svarbus, kad tarsi tampa dar vienu filmo veikėju, o filmą verta pamatyti jau vien dėl kompozitoriaus meistrystės, dar kartą atsiskleidžiančios paskutiniame jo kūrinyje.
Filmą pristatys Pasaulio pabaigos tyrinėtojas ir kino kritikas Tautvydas Urbelis.

Režisierius – Panosas Cosmatosas, JAV, Belgija 2018 m., siaubo trileris, 121 min., anglų kalba su lietuviškais subtitrais, N-18

KADA? 2018 m. gruodžio 7 d. 19:45 val.
KUR? Laikinojoje „Romuvos“ kino salėje, Kęstučio g. 62, Kaunas
Bilieto kaina – 4 Eur.
Moksleiviams, studentams, senjorams (pateikus lengvatą įrodantį dokumentą) – 3 Eur. Neįgaliesiems – nemokamai (vietų skaičius ribotas, būtina prieš seansą atsiimti kvietimą kasoje).
Bilietų ieškokite TIKETA platinimo taškuose arba „Romuvos“ kasoje.