Į pradžią

Lapkričio 6 d. TKKF kino klube – kinematografiškas žvilgsnis į sumaišties kupiną jauno žmogaus pasaulį

repository_misc/news//mfile_501
2018-11-01

Autorius: Agnė Valatkaitė

Lapkričio 6 d. TKKF kviečia susiburti šeštajame kino klubo seanse, kurio metu sušalti neleis ne tik įtraukiantis filmas, bet ir arbata, kuria žiūrovus vaišins renginio organizatoriai.

Šįkart kino klubo ekrane – gausybę nominacijų bei apdovanojimų susižėręs Elizos Hittman filmas „Paplūdimio žiurkės“, jaudinantis ne tik ypatingai intymiu žvilgsniu į tapatybės ieškančio jaunuolio pasaulį, bet ir kvapą gniaužiančia kinematograija, už kurią komplimentai tenka prancūzų operatorei Hélène Louvart, įamžinusiai filmą 15 mm juostoje.

„Paplūdimio žiurkės“ nukelia į tvankų ir nykų vasarinį Brukliną, kuriame sutinkame jaunų vaikinų kompaniją, ieškančią būdų prablaškyti atostogų mieste nuobodį. Stereotipiškai vyriškų, ypatingai pabrėžiančių savo tradicinę seksualinę orientaciją, bei agresyvių jaunuolių apsuptyje Frenkis nesijaučia visiškai savas, net ir trokšdamas prie jų pritapti. Vidinių prieštarų kamuojamas vaikinas pradeda lankytis vyresnių vyrų pažinčių svetainėse, o greitai ir matytis su jose sutiktais vyrais.

Turėdamas merginą bei supamas homofobų draugų Frenkis ne tik negali atvirai pripažinti esąs homoseksualus, bet net ir pats savęs nelaiko gėjumi. Jis „tik mylisi su vyrais“ naktimis, o dieną gyvena savo įprastą „paplūdimio žiurkės“ gyvenimą. Vaikino santykiai su artimaisiais pašlija, o jo elgesyje randasi vis daugiau žiaurumo apraiškų.

„Paplūdimio žiurkės“ – jautrus ir poetiškas žvilgsnis į sumaišties kupiną jauno žmogaus pasaulį, kritiškai tiriantis tapatybei skleistis kliudančią aplinką bei niveliuojančius vyriškumo standartus.

Režisierė – Eliza Hittman, JAV, 2017 m., drama, 98 min., anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

KADA? 2018 m. lapkričio 6 d. 19 val.
KUR? Kauno kultūros centro didžiojoje salėje, Kęstučio g. 1, Kaunas
Bilieto kaina – 4 Eur.
Moksleiviams, studentams, neįgaliesiems, senjorams (pateikus lengvatą įrodantį dokumentą) – 3 Eur.
Bilietų ieškokite TIKETA platinimo taškuose arba 1 val. prieš seansą renginio vietoje.