Į pradžią

Kauno kino festivalio kino klube žiūrovų mylima feministinė juosta suksis paskutinį kartą

repository_misc/news//mfile_527
2019-11-26

Kino klubas pristato išskirtinę galimybę kino mylėtojams išvysti naujausią prancūzų režisierės Callisto McNulty dokumentinį filmą „Delphine ir Carole“. Ketvirtadienį, lapkričio 28 d. 19 val., prie ekranų Kauniečius provokuojanti kino kronika kvies Kauno kultūros centre.

Callisto McNulty filmas „Dephine ir Carole“ – dokumentinio kino juosta, kurioje vaizduojami 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių įvykiai Prancūzijoje. Šiuo laikotarpiu vakarietiškoje popkultūroje prasideda seksualinė revoliucija, kuri išplečia lytinės moralės ribas ir paskatina moterų organizacijų atsiradimą. „Dephine ir Caroline“ pasakoja apie dviejų moterų, feminisčių (Carole Roussopoulos ir Delphine Seyrig) kovas už moterų teises kino industrijoje. McNulty pasitelkdama archyvinę dokumentacijos medžiagą reflektuoja feministinę kino praktiką, kuri įtraukia į to meto įvykius. Tai filmas, pasakojantis apie moterų vaidmenį kino industrijoje 7-uoju ir 8-uoju dešimtmečiais, sukurtas panaudojant archyvinę medžiagą.
Filmas „Dephine ir Caroline“ yra pripažintas ne tik kaip svarbus kūrinys Prancūzijos kino industrijos kontekste, bet ir pasižymėjęs kaip užimantis svarbią vietą feministinių filmų istorijoje. Šis provokatyvus filmas buvo įtrauktas į tarptautinio Berlyno kino festivalio (Berlinale) programą 2019 metais, išrinktas Europos kino apdovanojimams (European Film Awards) ir taip pat dalyvavo tarptautiniame kino festivalyje „San Sebastián's Zabaltegi-Tabakalera“. 
Callisto McNulty yra iš Prancūzijos kilusi režisierė. Išsilavinimą įgijusi kultūros, kritikos ir kuratorystės studijų programoje, Central Saint Martin universitete, Londone. Vėliau studijavo lyčių studijų programoje Goldsmithso universitete, Londone. McNulty atlieka tyrimus feminizmo ir kultūros studijų srityse, kuriose įgauna kino redakcinių projektų pavidalą. „Delphine and Caroline“ yra antrasis jos dokumentinis filmas po kino kūrinio „Eric‘s Tape“. 
KADA? 2019 m. lapkričio 28 d. 19:00 val.
KUR? Kauno kultūros centre, Kęstučio g. 1, Kaunas
Bilieto kaina – 4 Eur.
Moksleiviams, studentams, senjorams (pateikus lengvatą įrodantį dokumentą) – 3 Eur. Neįgaliesiems, ikimokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai (vietų skaičius ribotas).
Bilietus įsigyti galima Kauno kultūros centro foje (Kęstučio g. 1) 1 val. prieš seansą ir TIKETA platinimo taškuose