Į pradžią

TKKF suburti kino mylėtojai taps kino kritikais

repository_misc/news//mfile_473
2018-09-19

Rugsėjo 20 d. Kaune prasidės jau 11-asis Tarptautinis Kauno kino festivalis (TKKF). Šalia daugiatemės renginio programos, šiemet festivalis vykdo ir „TKKF programos ir filmų analizės dirbtuves“, kurių organizatoriai kviečia moksleivius, studentus ir filmų entuziastus lankytis festivalyje ir pasinerti į filmų tyrimus.
Bendradarbiaudamas su dienraščiu „Kauno diena“, festivalis  subūrė „TKKF rašytojų“ komandą, kuri viso festivalio metu recenzuos programos filmus ir savo įžvalgomis dalinsis specialiame dienraščio puslapyje „Kino diena“.

Festivalio komunikacijos vadovės, rašytojų kapitonės Silvijos Butkutės pastebėjimu, yra svarbu ir reikalinga gilintis į kiną: „Analizuoti kiną ne tik didelis malonumas, tai būtinybė. Kinas paveiki medija, suteikianti šansą iš šalies pažvelgti į šiandienines aktualijas ir suprasti mūsų vaidmenį jų kontekste. Šios festivalio iniciatyvos misija skatinti domėtis kinu, tyrinėti jį ir pasisemti įkvėpimo realiems pokyčiams. Ypač džiaugiuosi šių metų rašytojais, jie tikrai turi ką pasakyti!"

TKKF rašytojų komanda sudaryta iš įvairaus amžiaus žmonių, sukaupusių skirtingą rašymo patirtį, kurie teigia, kad į kvietimą rašyti apie kiną atsiliepė norėdami išbandyti save, įgauti rašymo patirties, sujungti aistrą kiną ir rašymui į vieną. 20-metė studentė Ugnė Palukaitytė  prisimena, kad TKKF kritikų dirbtuvėse dalyvavo prieš keletą metų ir nuo tada stipriai pamilo kiną, apie kurį rašydama atranda vis naujus dalykus ekrane ir geriau pažįsta save. Filosofijos studentė Audrė Gruodytė atvira: filmai jai padeda suprasti gyvenimą. O vadybos ir edukologijos magistrė, jogos instruktorė 44-erių Daiva Povilaitė tiki, kad rašyti apie kiną – gili ir daugiasluoksnė filmo refleksija.

„Prie TKKF prisidėjau, nes tikiu, kad judantys paveikslėliai ekrane kažkokiu būdu gali padėti suprasti nenutrūkstamą judėjimą realybėje. Nuolat mėginu užčiuopti šias paraleles ir noriu įžvalgomis pasidalinti su kitais. Kauno kino festivalis savo drąsiais filmų pasirinkimais pasirodė tinkama platforma šioms dalyboms”, - tikina dar vienas TKKF rašytojas, 29-erių politologijos absolventas Tautvydas Urbelis. 

Tarptautinio Kauno kino festivalio atidarymas vyks rugsėjo 20 d. 19 val., Kauno kultūros centre „Tautos namai“. TKKF prasidės vienos įdomiausių nepriklausomo Amerikos kino autorių režisierės Josephine Decker darbas „Madlenos Madlena“ (angl. Madeline’s Madeline, 2018 m.), filmu, kino kritikų vadinamu vienu  inovatyviausių XXI amžiaus kinematografinių atradimų. Filmo centre – jauna aktorė Madlena (akt. Helena Howard), pradėjusi dirbti prestižinėje fizinio teatro trupėje. Kai ambicinga trupės režisierė (akt. Molly Parker) pastūmėja merginą į turtingą savo vidinį pasaulį ir sudėtingus santykius su motina (akt.  Miranda July), netrukus visų trijų moterų gyvenimuose vaizduotė susipina su tikrove, o provokuojantys teatro etiudai iš scenos persikelia į gyvenimą. TKKF rašytojo Karolio Žuko įžvalgas apie šį filmą skaitykite ketvirtadienio „Kino dienoje“.

Daugiau informacijos apie filmus: www.kinofestivalis.lt