Į pradžią

Šiandien paskutinė proga pamatyti populiarius festivalio filmus

repository_misc/news//mfile_485
2018-09-27

Tęsiasi Tarptautinis Kauno kino festivalis: pasitinkame ir išlydime reikšmingus festivalio įvykius. Programoje „Kiną kuria žmonės” sveikinamės su režisiere Dovile Gasiūnaite, kuri pristatys savo filmą „Narcizas“, išgyvename iškalbingas trumpametražių programo „Patirtys“ akimirkas, sprendžiame projekto ON & FOR menininkų filmų galvosūkius. Deja, šiandien esame priversti atsisveikinti su filmais „Blogas Kameron Post auklėjimas“ ir „Juodaodė motina“… Nepraleiskite paskutinės progos pamatyti!

17 val. Kauno menininkų namuose (V.Putvinskio g. 56) susitikimas su režisiere Dovile Gasiūnaite ir filmo ,,Narcizas“ (2012) peržiūra. Šiuolaikinėje antikinio mito versijoje Teodoras yra gražus, viskuo apdovanotas ir savo vertę suvokiantis styginių kvarteto violončelininkas. Jis traukia žmones, jis juos žeidžia, bet vis tiek jam neįmanoma atsispirti.

18 val. Kino teatre Cinamon (PLC Mega) paskutinį sykį rodysime festivalio hitą ,,Blogas Kameron Post auklėjimas“ (rež. Desiree Akhavan, 2018). Šešiolikmetė Kameron yra uždaroma konversinės terapijos centre. Tačiau netrukus ji nusprendžia sprukti iš įstaigos „Dievo pažadas“ – tik pabėgimas gali ją iš tiesų išgelbėti. Režisierė Desiree Akhavan perteikia paauglystės paieškas ir devyniasdešimtuosius kupinus dilemų.

Tuo pačiu metu, 18 val. kino centre  ,,Romuva“ programos sudarytojų specialiai atrinkta trumpametražių filmų programa ,,Patirtys“. Programoje rodome penkių režisierių filmus iš viso pasaulio, kuriuos vienija moteriškumo tema.

19.30 val. Kauno menininkų namuose (V.Putvinskio g. 56) menininkų filmų projekto „On & For“ 2014 – 2016 m. platintų filmų seansai: 

„Kol kas“ (2017) režisieriaus Herman Asselberghs darbas. Per didžiausius sąmyšius laikas sustoja. Šis filmas siekia žengti koja kojon su laiku, banguodamas, suteikdamas pagrindinį vaidmenį gamtai, vėjui ir savaiminiam judėjimui. Režisierės Beatrice Gibson filmas „Pažeistos simetrijos“ (2015). Kietaširdis vienuolikmetis kapitalistas ir jo dešinioji ranka – pagrindiniai veikėjai šiame filme labai paprastai susiduria su gyvenimu ir gyvena muzika, kapitalizmu ir abstrakcija. Renginys nemokamas. 

19.30 val. kino salėje ,, Romuva“ rodysime  režisieriaus Khaliko Allaho dokumentinį ir estetinį malonumą iš Jamaikos, ,,Juodaodė motina“ (2018). Filmas kaip gimimas į Jamaikos šiuolaikinį pasaulį ir kaip krikštas – vandeniu perliejanti dvasinė kelionė per Jamaikos kultūrą. Tapęs vienu iš mėgstamiausiu festivalio filmu, ,, Juodaodė motina“ TKKF ekrane paskutinį kartą. Nepraleiskite progos.

Daugiau informacijos apie festivalio programą ir bilietus www.kinofestivalis.lt 

Iki pasimatymo kine!