Į pradžią

Rugsėjo 23 d., sekmadienį, Kauno kino festivalis rodo

repository_misc/news//mfile_478
2018-09-23

Šiandien festivalyje svečiuojasi šiuolaikinė Hičkoko „Svaigulio“ versija, anarchistė Ema Goldman, palestinietiškas humoras, kelionė po Jamaiką, Hario Poterio prodiuserių filmas, trumpametražės vizijos ir kiti kinematografiniai atradimai turiningam sekmadieniui.

14.30 val. KC ROMUVA „Žaliasis rūkas“. „Mūsų sukurtoji Hičkoko „Svaigulio“ versija, kurią konstravome savo pačių malonumui iš naujai „sukeistintos“ medžiagos, kartais tarsi rimuojasi, kartais pertvarko originalą, o kartais jį – žiaurų, naikinantį – apverčia, kaip kiaušinį keptuvėje,“ – rašo filmo režisieriai, tarp kurių žymusis kanadietis Guy Maddinas.

15. 30 val. KKC „Tautos namai“, vienintelį kartą festivalio metu, trumpametražių programa „Namai“, kiurioje skaidrus Palestinos režisierių žvilgsnis į komplikuotą realybę bei turkiški trumpo metro filmai. Pristato Giedrė Steikūnaitė, knygos „Palestina. Laisvė yra graži“ autorė. 

16.00 val. KC ROMUVA fotografo iš Niujorko, režisieriaus, kuris filmavo klipą pačiai Beyonce, Khaliko Allaho filmas „Juodaodė motina“. Filmas kaip krikštas: filmo režisierius žiūrovus pakviečia į dvasinę kelionę vandeniu per Jamaiką. Jo žvilgsnis aprėpia ir triukšmingą metropolį, ir tykų kaimą, žiūrovui pristatydamas aibę ryškių asmenybių, šią salą vadinančių namais.

Tuo pačiu metu, 16.00 val. kino teatre „Cinamon“ (PLC MEGA) – paauglės mergaitės Barbaros nuotykiai filme „Aš kovoju su milžinais“ (rež. Anders Walter). Ar tai tik vaikiška vaizduotė, o gal tikras pavojus? „Hario Poterio“ prodiuserių darbas, rekomenduojama visai šeimai.

17.30 val. „Tautos namuose“ svečiuojasi legendinė anarchistė iš Kauno – Ema Goldman. Filme „Veiksmas ir pertraukos“ (rež. Abigail Child) atskleidžiama mažai kam žinoma „pavojingiausios Amerikos moters“ pusė.

18.00 val. KC „Romuva“ – realijos iš Demokratinės Kongo respublikos. „Kinšasos makambo“ (rež. Dieudo Hamadi) – tai pamąstymas iš epicentro apie politinio veiksmo reikšmę šiandienos pasaulyje ir apie tai, kokį vaidmenį jame vaidina valstybės sienos, didžiąja dalimi nubrėžtos kolonijinių jėgų.

18.00 val. į kino teatrą „Cinamon“ turėtų skubėti tie, kuriems įdomu iš arti pažvelgti į JAV vis dar taikomą konversinę terapiją. Filme „Blogas Kameron Post auklėjimas“ (rež. Desiree Akhavan). Kai dievobaiminga teta nusprendžia, kad homoseksualumas yra gydytina liga, šešiolikmetė Kameron uždaroma į įstaigą „Dievo pažadas“. Tik pabėgimas gali ją išgelbėti…

19.00 val. KKC „Tautos namai“ trumpametražių filmų programa „Tarp pranašystės ir poezijos“. Atviros moterų režisierių išpažintys ir prasmingi kinematografiniai ieškojimai.

Daugiau informacijos apie festivalio filmus ir renginius ieškokite www.kinofestivalis.lt