Į pradžią

Kino klubo ekrane kontraversiškas kino šedevras „Kontaktas“

repository_misc/news//mfile_464
2018-08-14

Rugpjūčio 23 d. 19 val. TKKF kino klubas kviečia į vienos inovatyviausių Šiaurės Amerikos kino kūrėjų Shirley Clarke filmą „Kontaktas“ (The Connection, 1961). Režisierė, jungdama eksperimentinį teatrą, cinéma vérité stilių, dokumentiką ir džiazą bei pasitelkdama Prancūzų Naujosios bangos išpopuliarintą mobilios kameros choreografiją, sukūrė įdomų ir kinetišką filmą, kuris Tarptautiniame Kanų kino festivalyje buvo pripažintas šedevru.

Deja, dėl neva netinkamos kalbos, JAV cenzūros tarnyba „Kontaktą“ uždraudė rodyti kino teatruose, ir nors po ilgos kovos filmo prodiuseriai teismą laimėjo, tačiau filmo reputacija jau buvo sugadinta. Nors filmas daugelį metų buvo beveik nerodomas, šiandien jis restauruotas, įkvepia naujas nepriklausomo kino kūrėjų kartas, džiugina kino gurmanus bei tarnauja kaip ankstyvųjų 60-tųjų dvasios dokumentacija.

„Kontaktas“

Savo debiutiniam ilgo metro filmui režisierė Shirley Clarke pasirinko kontraversišką Jack'o Gelberio pjesę. „Kontaktas“ buvo pjesė pjesėje, kuri tuo pačiu metu buvo ir džiazo koncertas. Pjesė pasakojo apie grupę narkomanų džiazo muzikantų, kurie Niujorko lofte laukia narkotikų tiekėjo. Tuo pačiu metu į jų pasaulį įsilieję prodiuseris ir rašytojas tyrinėja jų gyvenimą ir apie juos rašo pjesę. Nekantriai laukiančių ir egzistencinius klausimus apie gyvenimą bei mirtį keliančių vyrukų puikūs dialogai sujungti su to meto garsaus pianisto Freddy Reddo kurta džiazo muzika.

Režisierė – Shirley Clarke
JAV, 1961, drama, 110 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, N-13

APIE REŽISIERĘ
Shirley Clarke – amerikiečių eksperimentinio ir nepriklausoma kino kūrėja. Ji tokių žinomų kūrinių režisierė ir montažo autorė: „Dangoraižis“ ( Skyscraper ,1959), „Kontaktas“ (The Connection, 1961), „Šaltas pasaulis“ (The Cool World,1964), „Džeisono portretas“ (Portrait of Jason, 1967). 1955 m. ji tapo nepriklausomo Amerikos kino kurėjų asociacijos nare, kartu su Maya Deren, Stan Brakhage, Jonu Meku ir Lionel Rogosin priklausė Grinvičo rajono kūrėjų ratui. 1959 m. buvo nominuota Oskarui už filmą „Dangoraižis“. Shirley Clarke buvo svarbi Amerikos pokario kino judėjime – 1961 m. viena pirmųjų ir vienintelė moteris, pasirašiusi Naujojo Amerikos kino manifestą. 

INFORMACIJA APIE BILIETUS
Bilieto kaina – 4 eur. 
Senjorams, moksleiviams, studentams, žmonėms su negalia, pateikus statusą įrodantį pažymėjimą – 3 eur.
Bilietus galima įsigyti TIKETA platinimo taškuose (taikomas papildomas aptarnavimo mokestis) ir renginio vietoje 1 val. iki renginio pradžios. 

TKKF kino klubo renginius remia Lietuvos kino centras.
Partneriai: Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto Didžiojo universitetas, „Kauno diena“.