Į pradžią

Kauno kino festivalio žiūrovų simpatijos atiteko filmui „Plaustas“

repository_misc/news//mfile_493
2018-10-03

Paaiškėjo mėgstamiausias Tarptautinio Kauno kino festivalio filmas. Susumavus viso festivalio metu vykusio balsavimo rezultatus paaiškėjo, kad publikos simpatijas pelnė švedų režisieriaus Marcus Lindeen dokumentinis filmas „Plaustas“ (2018).

1973 – jų vasara. Skirtingų religijų, kultūrų, tautybių vyrai ir moterys leidžiasi į 3 mėnesių nuotykį plaustu per Atlanto vandenyną. Prasidėjus šiai kelionei, kelio atgal nėra... Šis mokslinis eksperimentas buvo inicijuotas antropologo Santiago Genovés, su tikslu ištirti smurto prigimtį ir seksualinio potraukio dinamiką. Visi įgulos nariai buvo atrinkti siekiant tokio religijų, lyčių ir tautybių mišinio, kuris tik skatintų trintį.

Praėjus 40 metų, filmo kūrėjai pristato unikalią ekspedicijos archyvinę medžiagą ir subūrę išlikusius jos dalyvius, kviečia atvirai prabilti apie tai, kas iš tiesų vyko viename keisčiausių visų laikų socialinių eksperimentų.

Filmo recenzento Tautvydo Urbelio komentaras:  „Ar išties pakanka vieno plausto ir vienuolikos žmonių 101 dieną dreifuojančių jūroje, kad pasirodytų tikroji žmogaus prigimtis? Marcuso Lindeeno filme "Plaustas" ("The Raft", 2018 m.) pasakoja apie misiją bemotoriu plaustu perplaukti Atlanto vandenyną, taip sukuriant tobulai izoliuotą aplinką žmogaus smurto prigimčiai išsiaiškinti. Plaustas tampa informacijos amžiaus miniatiūra. Desperatiškas mėginimas atrasti vienintelį, nepaneigiamą atsakymą tesukuria sąlygas prievartai. Daugialypė, nuolat kintanti žmogaus būtis galiausiai nepasiduoda mėginimams ištarti galutinį verdiktą."

Apdovanojimai:
2018 m. filmas laimėjo Geriausio tarptautinio dokumentinio filmo prizą Tarptautiniame Kopenhagos dokumentinių filmų festivalyje CPH:DOX

SUSIPAŽINKITE SU FILMU