Į pradžią

Antradienį Tarptautiniame Kauno kino festivalyje

repository_misc/news//mfile_480
2018-09-25

Festivalis įsibėgėjo - šiandien TKKF susitikimas su menininku, režisieriumi Deimantu Narkevičiumi, kelionė po egzotišką Jamaiką, turkiško kino įsiplieskimai, trumpametražių filmų godos ir kiti atradimai atidžiam žiūrovui.

18 val. kino teatre „Cinamon“ (PLC Mega) rodysime  režisieriaus Khaliko Allaho dokumentinį ir estetinį malonumą iš Jamaikos ,,Juodaodė motina“. Režisieriaus žvilgsnis aprėpia ir triukšmingą metropolį, ir tykų kaimą, žiūrovui pristatydamas aibę asmenybių, šią salą vadinančių namais. Filmas kaip krikštas: vandeniu perlieja dvasinė kelionė per Jamaikos kultūrą.

Tuo pačiu metu, 18 val.  kino centre „Romuva“ galėsite išvysti fantastinę, trilerio prieskonį turinčią dramą „Aš kovoju su milžinais“ (rež. Anders Walter). Visai šeimai skirtas reginys pakvies įsitraukti į  nelengvą paauglystės etapą išgyvenančios dvylikametės Barbaros pasaulį. Hario Poterio priodiuserių darbas!

18 val., Kauno menininkų namuose (V.Putvinskio g. 56), susitikimas su menininku, režisieriumi Deimantu Narkevičiumi. Programoje 3 filmai, kuriuos nufilmavo operatorius Audrius Kemežys. Po filmų pokalbis su režisieriumi.

Dokumentinis videofilmas  „Europa54° 54' - 25° 19'“ ( 1997 m.), režisieriaus apibūdintas kaip  „paprastų paprasčiausias dokumentinis filmas apie tai, kaip vieną rytą keliavau iš savo buvusio buto iki geografinio Europos centro.“

,,Lietuvos energija“  D.Narkevičiaus 2000 metų videofilmas– dokumentinio stiliaus studija apie elektros energijos įmonę. Kartu tai istorija apie sovietiniais metais pastatytą Elektrėnų miestą.

„Aplankant soliarį“ 2007 metų 19 min., trukmės videofilmas, sukurtas bendradarbiaujant su Vokietija. Praėjus daugiau nei 40 metų po Andrejaus Tarkovskio „Soliario“ (1972) pasirodymo, Donatas Banionis dar kartą suvaidina astronautą Krisą Kelviną. Verta pamatyti šią idėjos kelionę.

 Kauno kultūros centre ,, Tautos namai“  18 val. trumpo metro filmų programa „Namai“..

„P kaip Palestina“ (rež. Muhammad El-Khairy) 2 min. filmas apie tai, kaip vykdoma politika užsienio kalba. Įdomus  režisieriaus žvilgsnis siekiant suprasti nesuprantama.  

„Pakeliui namo“ (rež. Eric Baudelaire). Keliaudamas namo filmo autorius Eric Baudelaire filmuoja Paryžiaus gatvėse besibūriuojančius kareivius. Antiteroristinė operacija baigėsi 2015 m., bet jie vis dar čia.

„Pasirašiau peticiją“ (rež. Mahdi Fleifel) – filmas tikras kamerinis kūrinys.  Tai dviejų draugų pokalbis apie protestą, politiką ir viešos peticijos pasirašymo pasekmes, kai esi palestinietis, o peticija skelbia kultūrinį Izraelio boikotą.

,,Ko jūs pykstat?“ – režisierių Rosalind Nashashibi ir Lucy Skaer filmas, keliantis moters vaizdavimo ir mito galios klausimus. Sekdamos Polio Gogeno pėdomis, filmo autorės iškeliauja į Taitį, kuriame tyrinėja garsiojo prancūzų menininko palikimą – specifinę vietos moterų vaizdavimo tradiciją.

20 val. Kauno kultūros centre ,,Tautos namai” režisieriaus Sven Augustijnen filmas „Spektrai“ mums suteiks atminties sugrįžimo politinę patirtį. Nužudytojo Kongo Ministro Pirmininko Patrice Lumumba šmėkla parsiveja aukšto rango belgų pareigūnus, tuometiniame Elizabetvilyje liudijusius jo žūtį. Šmėklos grįžta priminti atsakomybės už kolonizacijos nuodėmę.

Seansas ,,Romuvoje" mums leis dar kartą pabuvoti Stambule su režisierės Ceylan Özgün Özcelik psichologiniu trileriu „Įsiplieskimas“. Trileris menantis filosofinę mįslę: kaip suprasti, kas tikra ir kas – ne, pasaulyje, kuriame verta suabejoti net asmeninių atsiminimų tikrumu? O jeigu viskas, ką žinai, yra manipuliacija? Susitikime 20.15 val.  išspręsti galvosūkį. 

Daugiau informacijos apie festivalį www.kinofestivalis.lt