Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2607

Žiemos miegas

Kiş Uykusu
Režisierius: Nuri Bilge Ceylan

Turkija, Vokietija, Prancūzija, 2014, drama, 196 min., turkų k. su lietuviškais subtitrais, N-7
Šiemet auksine Kanų palmės šakele apdovanotas filmas „Žiemos miegas“ pasakoja apie centrinėje Anatolijoje gyvenantį viešbučio savininką Aydiną, buvusį aktorių, išgyvenantį egzistencinę bei kūrybinę krizę. Aydinas įsitikinęs, esąs reikšminga figūra savo miestelyje. Jis turi skiltį vietiniame laikraštyje ir rašo knygą apie Turkijos teatro istoriją, tačiau simpatijų jis nesulaukia nei iš miestelėnų, nei iš savo artimųjų. Kino kritikai filmą vadina “visiškai užvaldančiu dėmesį, pasižyminčiu ypatinga vaidyba” (“Indiewire”), “kerinčiu filmu” (“The Guardian”), “įtraukiančiu ir užburiančiu opusu” (“Variety).
 
Tarptautinio Kauno kino festivalio programoje 2006 m. buvo rodytas Nuri Bilge Ceylanfilmas „Klimatai“, kuriuo, lygiai kaip ir 2011 m. Kanuose didžiuoju žiuri prizu apdovanotu filmu „Kartą Anatolijoje“, režisierius įrodė savo nepakartojamą talentą pasakoti tiek žmonių tarpusavio santykių, tiek ir epines dramas.
 
Apdovanojimai:
 
2014 m. – „Auksinė palmės šakelė“ ir FIPRESCI prizas Tarptautiniame Kanų kino festivalyje.
 
Apie režisierių:
 
Nuri Bilge Ceylan (gimė 1959 m. Stambule, Turkijoje). Baigė inžinierijos studijas Stambulo Bosforo universitete, vėliau studijavo režisūrą Mimaro Sinano universitete. Visi Ceylano sukurti filmai pelnė svarius apdovanojimus. Jo pirmasis vaidybinis filmas „Miestelis“ (Kasaba, 1997) Berlyno tarptautiniame kino festivalyje buvo apdovanotas „Caligari“ prizu. Juosta „Vienišius“ (Uzak, 2002) pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą ir didįjį prizą Kanų kino festivalyje bei sulaukė daug pripažinimo tarptautiniu mastu. 2006 m. sukurta drama „Klimatai“ (Iklimler) Kanų kino festivalyje pelnė kritikų FIPRESCI apdovanojimą.
 
Scenarijus: Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan

Operatorius: Gökhan Tiryaki

Vaidina: Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Demet Akbağ, Ayberk Pekcan, Serhat Kiliç