Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_584

Vienatvė

La Soledad
Režisierius: Jamie Rosales

Ispanija, 2007, 130 min., drama
Trisdešimt penkerių metų amžiaus vieniša motina Adela nebegali pakęsti gyvenimo mažame miestelyje. Ji pabėga iš idiliškos Baskų krašto provincijos į Madridą, kur jos laukia kasdieninės transporto spūstys. Naujasis darbas neteikia pasitenkinimo, bet pakankamai didelės pajamos leidžia jai pasirūpinti savo kūdikiu Migeliu, aplink kurį sukasi jos pasaulis.

Adela nuomojasi kambarį dideliame bute, kurį dalijasi su jaunuoliais Karlosu ir Inesa. Trijulė smagiai leidžia vakarus vakarieniaudami ir lošdami kortomis. Karlosas ir Inesa vis mąsto, kaip jaučiasi Adela, būdama vieniša motina.

Inesos motina Antonija yra nedidelės parduotuvės savininkė. Gražuolė našlė gyvena laimingą gyvenimą, kurį sudaro darbas, gyvenimo draugas Manjolas ir mylimos dukterys Inesa, Nijevė bei vyriausioji Helena. Antonija nerimauja dėl Nijevės, kuriai diagnozuotas vėžys. Jau ir taip įtempti trijų Antonijos dukterų santykiai dar labiau paaštrėja, kai Helena sumano pasiskolinti iš mamos pinigų naujam butui.

Adela niekada nesusidūrė su sunkumais, kurie kyla žmonėms bandant nuo pagrindų susikurti naują gyvenimą didmiestyje. Ji puikiai sutaria su Migelio tėvu Pedru, nors šis niekada nepadėjo jai finansiškai. Bet teroristų išpuolis autobuse pakeis jos gyvenimą ir jai galiausiai teks susitaikyti su nauja kasdienine rutina.

Filmas „Vienatvė“ 2007 m. buvo atrinktas į Kanų kino festivalio prestižinę programą „Ypatingas žvilgsnis“ (pranc. „Un Certain Regard“).

Apdovanojimai:

2008 m. Ispanų kino apdovanojimai:
„Goya“ apdovanojimas už geriausią filmą,
„Goya“ apdovanojimas už geriausią režisieriaus darbą,
„Goya“ apdovanojimas už geriausią aktoriaus debiutą.
Scenarijus: Jamie Rosales, Enric Rufas

Operatorius: Oscar Duran

Prodiuseris: Jamie Rosales, Jose Ma Morales, Ricard Figureras

Vaidina: Sonia Amarcha, Petra Martínez, Miriam Correa, Nuria Mencia, María Bazán, Jesús Cracio