Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_543

Tigro uodega

The Tiger's Tail
Režisierius: John Boorman

Airija, 2006, 107min., juodoji veiksmo komedija
„Tigro uodega“ – tai juodoji veiksmo komedija apie Airiją, šiuolaikinį ekonomikos pakilimą išgyvenantį „keltų tigrą“, ir pasiturintį verslininką, kurio gyvenimas atsiskleidžia sutikus savo antrininką.

Šis filmas, kurio scenarijaus autorius, režisierius ir prodiuseris yra John Boorman, ir kuriame vaidina ilgametis jo bendradarbis Brendan Gleeson („Generolas“, „Haris Poteris“), taip pat Kim Cattrall („Seksas ir miestas“), Sinead Cusack, Claran Hinds ir Briain Gleeson, yra puikiai parašytas, intelektualus ir dramatiškas trileris.

Čia pasakojama apie Lijamą O‘Lirį (Brendan Gleeson), Airijos nekilnojamo turto plėtros agentą, sugebėjusį laiku užsiropšti ant „keltų tigro“ nugaros ir greitai praturtėti. Jis imasi ambicingo plano pastatyti nacionalinį stadioną, bet konkurentai sugriauna jo planus. Prasiskolinusiam Lijamui tenka kovoti dėl išgyvenimo krintančiose rinkose. Įtampa veda jį prie nervinio išsekimo, o tada savo siaubui jis sutinka savo antrininką.

Ar tai jo mirties pranašas? Nusivylusi Lijamo žmona Džeinė (Kim Cattrall) mano, jog tai tėra pervargusio vyro haliucinacija. Lijamas stoja akistaton su savo antrininku ir sužino šokiruojančią tiesą, kuri priverčia jį paklausti savęs: „kas aš“?

Apdovanojimai:
2008 m. Airijos kino ir televizijos apdovanojimas už geriausią operatoriaus darbą
Scenarijus: John Boorman

Operatorius: Seamus Deasy

Prodiuseris: John Boorman, Kieran Corrigan, John McDonnell, John Buchanan

Vaidina: Brendan Gleeson, Kim Cattrall, Ciaran Hinds, Sinead Cusack, John Kavanagh, Ruth McCabe, Seán McGinley