Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_541

Su vaizdu į jūrą

Seaview
Režisierius: Paul Rowley, Nicola Gogan

Airija, 2007, 82min., dokumentinis
Už valandos kelio į šiaurę nuo Dublino prie jūros glaudžiasi šviesių mūrinių namų grupelė ryškiaspalvėmis durimis ir nebenaudojamais vaikų atrakcionais. Tai Mosnis, dar visai neseniai buvusi „Butlino“ atostogų stovykla, poilsio oazė, kur airių šeimos pabėgdavo nuo darbo ir kasdienybės.

Apsilankę šiandieniniame Mosnyje pamatome visai kitokį vaizdą, nors čia vis dar yra pabėgėlių. Buvusi atostogų stovykla pakeitė savo pobūdį ir virto imigrantų ir prieglobsčio prašančiųjų iš viso pasaulio namais. Kaip skausmingai netekę savo namų ir čia patekę žmonės prisitaiko prie savo naujosios aplinkos? Kaip užsitęsęs sulaikymas įtakoja jų troškimus, siekius ir dvasinę sveikatą? Šiame savitame pasauliniame kaimelyje žmonės gyvena nuolatinėje baimėje: niekada nežinai, kas nutiks kitą akimirką. Ar čia galima pradėti gydyti praeities žaizdas, ar tvyrantis nerimas tėra dar viena trauma? Ir kaip darbuotojai, kurių daugelis čia dirba jau keturiasdešimt metų, geba perteikti svetingumą?

Filmo kūrėjai gyveno Mosnyje trejus metus, pamažu įgydami vietos gyventojų pasitikėjimą ir fiksuodami jų pasakojimus. Filme atskleidžiamas jų asmeninis gyvenimas laukiant, kol bus pakviesti pasilikti Airijoje arba išsiųsti į siaubą, nuo kurio bėgo.
Prodiuseris: Paul Rowley, Nicola Gogan, Maya Derrington