Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_614

Meilė ir kiti nusikaltimai

Ljubav i drugi zločini
Režisierius: Stefan Arsenijević

Serbija, Austrija, Vokietija, Slovėnija, 2008, 105 min., komiška drama
Į ketvirtąjį dešimtmetį įkopusios Anicos (Anica Dobra) gyvenimas atsiduria aklavietėje. Jos gerokai vyresnis vyras Milutinas (Fedja Stojanovic) – smulkus Belgrado banditas. Jis rūpinasi savo žmona, bet Anica trokšta tikros aistringos meilės. Ji slapčia nusprendžia visiems laikams palikti šalį ir pradėti naują gyvenimą. Šiąnakt ji apšvarins Milutino seifą ir paliks viską ir visus praeityje. Tai lemtinga Anicos gyvenimo diena. Jai dar reikia daug ką nuveikti: atsisveikinti su senele, duoti pavėluotų patarimų draugei... Tačiau Anica nežino, kad ši diena lemtinga ne tik jai. Šiandien bus ištarta daug prisipažinimų, įvyks daug konfliktų ir atradimų. Milutinas, vienišas nebylės dukters (Hanna Schwamborn) tėvas, priverstas pergalvoti savo jausmus. Jaunasis Stanislavas (Vuk Kostic), Milutino dešinioji ranka, sprendžia konfliktus su konkurentais ir rūpinasi emociškai nestabilia savo dainininke motina (Milena Dravic). Bet labiausiai viską gali pakeisti jautriojo galvažudžio Stanislavo prisipažinimas meilėje Anicai.

Stefano Arsenijevičiaus pirmasis ilgametražis filmas „Meilė ir kiti nusikaltimai“ – puikus žvilgsnis į Serbijoje pastaraisiais metais vykstančius sparčius pokyčius. Šis filmas aktualus ir Lietuvai, kurioje taip pat greitai keičiasi ekonominė ir kultūrinė padėtis. Istorija atrodo tokia artima ir pažįstama, lyg būtų nufilmuota Šilainiuose arba Fabijoniškėse...

„Meilė ir kiti nusikaltimai“ – 2008 m. Tarptautinio Kauno kino festivalio atidarymo filmas. Kaune filmą pristatys režisierius Stefanas Arsenijevičius.

Apdovanojimai:

2008 m. Tarptautinio Sofijos kino festivalyje apdovanotas kaip geriausias filmas.
2008 m. Linco kino festivalio programos „Kertant Europą“ žiūrovų apdovanojimas.
Scenarijus: Stefan Arsenijević, Bojan Vuletić, Srdan Koljević

Operatorius: Simon Tansek

Prodiuseris: Herbert Schwering, Miroslav Mogorovic

Vaidina: Anica Dobra, Vuk Kostić, Fedja Stojanović, Milena Dravić, Hanna Schwamborn