Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_556

Keliautoja

Pavee Lackeen
Režisierius: Perry Ogden

Airija, 2005, 87 min., drama
Filme „Keliautoja“ pasakojama apie dešimtmetę Airijos keliautoją Vini, kuri gyvena su savo mama, broliais ir seserimis prie kelio stovinčioje nutriušusioje gyvenamojoje automobilio priekaboje, apleistame pramoniniame Dublino rajone. Filme vaizduojamos kelios Vini gyvenimo savaitės, atskleidžiamos keliautojų bendruomenės tapatumo paieškos šiuolaikinėje Airijoje. Vini leidžia laiką klajodama tarp centrinio Dublino parduotuvių ir prekystalių, o jos mama Rouzė stengiasi iš miesto tarybos gauti šeimai būstą.

Filme „Keliautoja“ vaizduojama į visuomenės pašalį nustumta, bet nepalaužiama bendruomenė, gyvenanti trečiojo pasaulio skurde šiuolaikinėje ir klestinčioje Airijoje. Filme vaidina beveik vien neprofesionalūs aktoriai. Keliautojų vaidinami veikėjai labai artimi jiems patiems, todėl pasakojimo esmė neretai atskleidžiama per jų asmeninę patirtį.

Airijos klajokliai puoselėja savo kultūrą ir kalbą, kuri skiriasi nuo likusios visuomenės. Jie dažnai kenčia dėl nesupratimo ir išankstinių nuostatų, kurios vis dar gajos tarp šiuolaikinių žmonių. Laužydamas stereotipus, filmas „Keliautoja“ atskleidžia apsukrios ir energingos mergaitės ir jos išdidžios šeimos, kasdien kovojančios su beveide biurokratija, skurdu ir išankstinėmis nuostatomis, portretą.

Kaune filmą „Keliautoja“ pristato režisierius Perry Ogden.

Apdovanojimai:

2007 m. Airijos kino ir televizijos apdovanojimai Perry Ogdenui ir Martinai Niland už geriausią filmą, taip pat Kino atradimo apdovanojimas Perry Ogdenui.
2007 m. tarptautinio Londono kino festivalio „Satyajit Ray“ apdovanojimas.
Scenarijus: Perry Ogden, Mark Venner

Operatorius: Perry Ogden

Prodiuseris: Perry Ogden, Martina Niland

Vaidina: Bonnie O'Brian, Winnie Maughan, Paddy Maughan, Rose Maughan, Kate Maughan, James Maughan, Rosie Maughan, Brian Dignam