Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_557

Greitas maistas

Short Order
Režisierius: Anthony Byrne

Airija, 2005, 100 min., komiška drama
Maistas paruoštas! Renkasi protagonistai: greitai paruošiamo maisto virėjai, vyriausieji virėjai, padavėjai, narpliojantys savo filosofijas ir užkandantys jas keptais svogūnais, dešrainiais su garstyčiomis, česnakais įtrintomis, citrinos sultyse ir rome mirkytomis krevetėmis, ir ypatingąja milanietiška veršiena (su šviežiai kapotais sąskaitas apmokėti vengiančių klientų pirštais).

Ar filosofiniai greitojo maisto virėjų iš viso pasaulio apmąstymai apie picos tešlą ir moterų orgazmus, omletus ir pavogtą nekaltybę, dešrainius ir amerikiečių moterų seksualinę frustraciją karo metais kaip nors paaiškins dieviškąjį užmanymą?

Kiekvieną naktį pasaulyje gimsta milijardai istorijų, savaip aiškinančių egzistencijos paslaptis ir didybę. Ar yra tinkamesnė metafora visiems gyvenimo poezijos matmenims nusakyti nei maistas?

Mano draugai, maistas paruoštas. Gero apetito. Nes gyvenimas yra bufetas.

Airių režisierius Anthony Byrne‘as šį scenarijų parašė per ketverius metus, bendradarbiaudamas su Airijos kino komisija ir prodiuseriu Brianu Willisu iš „Igloo Films“ kino kompanijos. Anthony Byrne‘o „Greitas maistas“ – tai duoklė Holivudo „Technicolor“ laikmečiui, kuriame sužibėjo tokios žvaigždės, kaip Marilyn Monroe, Doris Day ir Esther Williams. Artimai bendradarbiaudamas su airių operatorium Brendanu Maguire‘u, Anthony Byrne‘as sukūrė „Technicolor“ įspūdį ir nuotaiką, sekdamas senųjų Holivudo miuziklų, ypač „Daina lietuje“ („Singing in the Rain“) ir prancūzų „Šerburo lietsargiai“ („The Umbrellas of Cherbourg“), pėdomis.
Scenarijus: Anthony Byrne

Operatorius: Brendan Maguire

Muzika: Niall Byrne

Prodiuseris: Brian Willis, Peter Stockhaus, Christine Alderson, David Collins

Vaidina: Emma de Caunes, Cosma Shiva Hagen, Rade Serbedzija, Jack Dee, John Hurt, Paschal Friel, Jon Polito, Vanessa Redgrave