Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_881

Dviese ant bangos

Deux de la Vague
Režisierius: Emmanuel Laurent

Prancūzija, dokumentika, 91 min., 2009 m., lietuvių k. titrai
Dokumentinis filmas „Dviese ant bangos“ – tai pasakojimas apie dviejų režisierių draugystę. 1930 m. gimsta Jeanas-Lucas Godard’as, 1932 m. – François Truffaut, o po daugiau nei 20 metų juos suvienija meilė kinui. Abu rašo straipsnius į tuos pačius žurnalus „Cahiers du Cinéma“ ir „Arts“. Kai jaunesnysis tampa kino režisieriumi ir jo pirmasis filmas „Keturi šimtai smūgių“ 1959 m. triumfuoja Kanuose, jis padeda vyresniajam draugui imtis režisūros. F. Truffaut pasiūlo J. L. Godard‘ui scenarijų, kurio pavadinimą šiandien žino visi kino mylėtojai – „Iki paskutinio atodūsio“. Du ištikimi draugai toliau kartu dirba ir palaiko vienas kitą iki 7-ojo dešimtmečio pabaigos. 1968 metais juos išskiria istorija ir politika – J. L. Godard‘as pasineria į radikalią politiką, o F. Truffaut toliau tęsia savo karjerą. Tarp dviejų kino grandų kaip vaikas blaškosi aktorius Jean-Pierre Léaud... Šių žmonių draugystė ir jų išsiskyrimas įkūnija prancūzų kino istoriją.

Apie režisierių:
Rašytojas ir kino režisierius Emmanuelis Laurent’as kino meno mokėsi savarankiškai – sėdėdamas pirmoje filmotekos „Cinémathèque“ eilėje. 1984 m. įkūrė nepriklausomą filmų gamybos kompaniją „Films à Trois“, jai vadovauja kartu su Martínu de la Fouchardière’u. Kartu su Sally Blake yra sukūręs filmus „Ieškant Vienaragio“ (2009) ir „Paskutinė Leonardo kelionė“ (2010). Parašė ir režisavo „Valkatą“ pagal Guy de Maupassant’ą, trijų dalių muzikinę komediją „Pilvo opera“ ir daugiau nei 20 pilnametražių ir trumpametražių dokumentinių filmų, tarp kurių „Šiaurės Čadas“ (su Lioneliu Cousinu), „Vienas milijonas paukščių prie Sacharos vartų“, „Gustave’o Caillebotte portretas“, „Ernsto Mayro evoliucija“, „Kennewicko žmogus“. Šiuo metu kuria filmą „Madmuazelė V. Dienoraštis apie neatidžią mergaitę“, kuris grindžiamas jo pirmuoju parašytu romanu.

Filmo ištraukos:
Scenarijus: Antoine De Baecque

Operatorius: Etienne de Grammont, Nick de Pencier

Vaidina: François Truffaut, Jean-Luc Godard, Anouk Aimée, Jean-Pierre Aumont, Charles Aznavour, Jean-Paul Belmondo, Jacqueline Bisset, Jean-Claude Braily, Claude Chabrol, Jean Cocteau, Yves Montand