Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1189

Vilko nasrai

La bocca del lupo
Režisierius: Pietro Marcello

Italija, biografinis, dokumentinis, drama, 70 min., 2009 m.
Pietro Marcello filmas „Vilko nasrai“ – apie miestą ir jo gyventojus marginalus. Po daugelio metų Enzo (Vincenzo Motta) sugrįžta į Genują. Jis klaidžioja po miestą, ieškodamas kadaise pažinotų vietų, bet viskas negrįžtamai pasikeitę. Viename nedideliame name, senajame miesto gete, vyras sutinka Mariją (Mary Monaco), transseksualą draugą iš kalėjimo laikų. Marija ilgus metus laukė Enzo grįžtant... Kalėjime prasidėjusi neįprasta judviejų meilės istorija tęsiasi tamsių Genujos uosto krantinių gatvėse ir baruose. Ilgainiui Marija tampa priklausoma nuo heroino, ir tik Enzo gali jai padėti... Ši melancholiška juosta jungia dokumentikos ir melodramos žanrą, supina fikciją su archyvine filmuota medžiaga.
Prieš porą metų Kauno kino festivalio žiūrovai turėjo progos pamatyti Pietro Marcello dokumentinį filmą „Judėjimas linija“.

Apdovanojimai:
2009 m. – Tarptautinės kino kritikų federacijos (FIPRESCI) prizas bei Turino miesto prizas už geriausią dokumentinį filmą Turino tarptautiniame jaunojo kino festivalyje (Italija).
2010 m. – Berlyno tarptautinio kino festivalio (Vokietija) apdovanojimai „Caligari“ ir „Teddy“.

Apie režisierių:
Pietro Marcello gimė 1976-aisiais Kazertoje (Italija). Karjerą pradėjo 2002 m. – kaip radijo dokumentikos režisierius. 2003-iaisiais debiutavo kine trumpametražiais filmais, o 2004 m. ir 2005 m. išleido pripažinimo sulaukusius dokumentinius filmus „Kiemas“ (Il cantiere) ir „Trobelė“ (La baracca). 2007-aisiais P. Marcello režisavo dokumentinį filmą „Judėjimas linija” (Il passaggio della linea), nufilmuotą keliaujant traukiniais po visą Italiją. Filmas buvo rodytas Venecijos kino festivalio „Horizontų” programoje. Naujausias filmas „Vilko nasrai“ taip pat buvo pradėtas kaip dokumentinis, tačiau kai P. Marcello sutiko Vincenzo Mottą, būsimojo filmo žvaigždę, „Vilko nasrai“ peraugo į tikrais įvykiais paremtą biografinę dramą.

Filmo ištraukos:
Scenarijus: Pietro Marcello

Operatorius: Pietro Marcello

Muzika: Era

Vaidina: Vincenzo Motta, Mary Monaco