Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2422

Vaizdelis iš metalo laužo surinkėjo gyvenimo

Epizoda u životu berača željeza
Režisierius: Danis Tanović

Bosnija ir Hercegovina, Prancūzija, Slovėnija, Italija, Drama, 2013 m., 74 min., bosnių k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V

Nazifas vos suduria galą su galu – tam, kad išgyventų ir išlaikytų savo šeimą, jis renka metalo laužą, jo sugyventinė Senada laukiasi trečiojo vaikelio. Sugrįžęs po darbų, Nazifas randa žmoną skausmuose, o nuvykę į ligoninę jie išgirsta diagnozę: įvyko persileidimas, tačiau Senada tebenešioja mirusį penkių mėnesių embrioną. Ateinančias 10 dieų Nazifas padarys viską, ką gali, kad išgelbėtų Senados gyvybę – desperatiškai ieškos metalo laužuose, kreipsis pagalbos į valstybines institucijas ir susidurs su šiuolaikinės biurokratijos kietaširdiškumu.

Apdovanojimai:

2013 m. – Ekumeninės žiuri prizas režisieriui Danis Tanović Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Vokietija).
2013 m. - „Sidabrinio lokio“ apdovanojimas Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Vokietija).
2013 m. – Apdovanojimas „Už laisvą dvasią“ geriausiam ilgametražiui filmui Jeruzalės filmų festivalyje (Izraelis).

Apie režisierių:

Danis Tanovićius gimė 1969-ais Zenicoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, užaugo Sarajeve, kur taip pat studijavo režisūrą Atlikimo Menų Akademijoje (Academy of Performing Arts). Prasidėjus apgulčiai Sarajeve, Danis dvejus metus praleido fronto linijoje, filmuodamas kareivių gyvenimą. 2001 m. režisierius debiutavo su filmu „Niekieno žemė“ (No Man's Land), kuris pelnė per 40 tarptautinių apdovanojimų. 1993 m. „Niekieno žemė“ buvo apdovanota „Oskaru“ ir „Auksiniu gaubliu“ už geriausią filmą užsienio kalba, tai pat gavo prizą už geriausią scenarijų Kanų kino festivalyje, bei Europos filmų apdovanojimuose. Tanovićius sukūrė dar du filmus apie karą ir jo pasekmes: „Cirkas Kolumbija“ (Circus Columbia, 2010) ir „Rūšiavimas“ (Triage, 2009 m.) 2005 m. režisierius pristatė filmą prancūzų kalba „Pragaras“ (L'Enfer), kuriam scenarijų rašė drauge su Krzysztofu Kieslowskiu.
 

Scenarijus: Danis Tanović

Operatorius: Erol Zubcevic

Muzika: Samir Fočo

Vaidina: Nazif Mujić, Senada Alimanović, Šemsa Mujić, Sandra Mujić