Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3223

Uplandas

Uppland
Režisierius: Edward Lawrenson

Jungtinė Karalystė, Airija, 2018, trumpametražis dokumentinis, 29 min., anglų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V

Europiečiai architektas Killianas Doherty ir kino kūrėjas Edwardas Lawrensonas apsilanko atokiame Yekepos miestelyje Liberijos aukštumose. Kadaise čia klestėjo kalnakasių bendruomenė, tačiau dabar tai – apleisti nykstantys betoniniai griuvėsiai Vakarų Afrikos krūmynuose. Netrukus miestelio pastatai tyrinėtojams atskleidžia netesėtų gerovės pažadų ir pamirštos skriaudos istoriją. Tai filmas apie architektūrą, apie kolonializmo pasekmes bei kasybos pramonės kainą.

Apie režisierių

Londono kino kūrėjo Edwardo Lawrensono filmai rodyti Sundance, BFI Londono, „True / False“, „Open City“ festivaliuose ir įvairiuose kino teatruose bei Niujorko „Judančių vaizdų muziejuje“ (Museum of the Moving Image) ir Londono šiuolaikinio meno institute. Jo režisuota radijo dokumentika buvo transliuojama per BBC radijo 4 programą. 2015 m. E. Lawrensono ir Pia Borg režisuotas dokumentinis filmas „Apleistos gėrybės“ (Abandoned Goods) laimėjo Geriausio tarptautinio trumpametražio apdovanojimą Lokarno filmų festivalyje. Tais pačiais metais režisierius pakliuvo į prestižinį „Filmmaker Magazine“ sudaromą „25 naujų nepriklausomo kino veidų“ sąrašą.

Apie architektą

Architektas Killianas Doherty yra dirbęs Siera Leonėje, Liberijoje ir Ruandoje. Jis vadovauja bendradarbystės studijai „Architectural [Field] Office“, kurios pagrindinė veikla susitelkia konfliktų zonose ir kuri tyrinėja modernybės ir vystymosi disonansą Afrikoje. Šiomis temomis jis rašo žurnalams „Architectural Review“, „MAS Context“, „VOLUME“. Doherty architektūros projektai minimi įvairiose publikacijose, pvz. Andres Lepiko sudarytoje „Afritektūra: socialinių pokyčių statyba“ (Afritecture: Building Social Change). Šiuo metu jis studijuoja Bartletto architektūros mokyklos dizaino doktorantūroje.

Scenarijus: Killian Doherty, Edward Lawrenson

Prodiuseris: Edward Lawrenson