Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1727

Trumpas žvilgsnis į sodą

Glimpse of the Garden
Režisierius: Marie Menken

JAV, eksperimentinis, 1957 m., 5 min.

„Trumpas žvilgsnis į sodą“ – nepretenzingas, aplinką atidžiai stebintis filmas. Šiame filme Marie Menken tiria sodą ir tarsi mažą pasaulį sluoksnis po sluoksnio jį atskleidžia.. Mažytės užslėptos detalės – vabzdžių akys, augalų lapelių paviršiai – režisierei atsiveria kaip mini visata. Kino juostoje girdimas paukščių čiulbėjimas ir vabzdžių čirpimas sukuria savotišką himną gamtai, nufilmuotą ypatingai jautriu M. Menken stiliumi.

Apdovanojimai:

1958 m. – Pasaulinės parodos Briuselyje (Belgija) apdovanojimas.
2007 m. – Nacionalinė kino išsaugojimo taryba (JAV) filmą įtraukė į Nacionalinį filmų registrą kaip istoriškai reikšmingą meno kūrinį.

Apie režisierę:

Marie Menken (tikroji pavardė Menkevičiūtė, 1909–1970) – amerikiečių eksperimentinio kino kūrėja ir menininkė. Gimė Niujorke, lietuvių imigrantų šeimoje. Ši kūrėja, dažnai vadinama „avangardo motina“, dirbo su Andy Warholu, Jonu Meku, Gerard‘u Malanga ir kitais garsiais menininkais. Kūrusi meną tiek gyvenime, tiek savo kūryboje, M. Menken karjerą pradėjo kaip dailininkė ir koliažų kūrėja, tačiau atradusi kiną sukūrė apie dvi dešimtis gracingų trumpametražių filmų, išskirtinių savo ritminga konstrukcija, spalvingumu ir šviesos žaismu. M. Menken filmai – tai ypač vizuali poezija.

Operatorius: Marie Menken