Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1168

Tik tarp mūsų

Neka ostane medju nama
Režisierius: Rajko Grlić

Kroatija, Serbija, Slovėnija, komedija, drama, 87 min., 2010 m., lietuvių k. ir anglų k. titrai
„Tik tarp mūsų“ – nuodėminga ir netaktiška šiuolaikinė istorija apie neištikimybę ir erotines aistras, verdančias po nuobodžiu ir tvarkingu kasdieninio gyvenimo paviršiumi. Rajko Grlićiaus tragikomiška drama, kurios veiksmas vyksta Zagrebo gatvėse, butuose ir lovose, pasakoja, kaip tai ištinka stabilias šeimas, turinčias skausmingų paslapčių. Pagrindiniai filmo veikėjai – du broliai, Nikola (Mikis Manojlovićius) ir Brako (Bojanas Navojecas), jų žmonos, meilužės ir vaikai, kurie nežino, kas jų tikrieji tėvai. Dvigubi gyvenimai ir dvigubi santykiai supinami į linksmai graudų pasakojimą apie nesibaigiančias meilės paieškas, neblėstančią aistrą ir nemalonias pasekmes, kurios anksčiau ar vėliau ištinka net ir atsitiktinai atsidūrus svetimoje lovoje...

Apdovanojimai:
2010 m. – geriausio režisieriaus ir „Europa Cinemas Label“ apdovanojimai Karlovy Varų tarptautiniame kino festivalyje (Čekija).
2010 m. – Pulos kino festivalyje (Kroatija) – septyni „Auksinės arenos“ apdovanojimai: už geriausią filmą, geriausią režisierių, geriausią antrojo plano aktorę, geriausią operatorių, geriausią garso takelį, geriausią apipavidalinimą, geriausią garso montažą.

Apie režisierių:
Rajko Grlićius gimė 1947 m. Zagrebe, Kroatijoje. 1971-aisiais baigė režisūros studijas Prahoje (Čekija). Kino kūrėjo karjerą pradėjo 1966-aisiais, ėmęs kurti trumpo metražo filmus ir televizijos dokumentiką. 1974 m. pasirodė pirmasis jo pilno metražo vaidybinis filmas „Kur tik kamuolys atšoks“ (Kud puklo da puklo). Antrasis filmas „Bravo, maestro“ (1978) buvo nominuotas Auksinei palmės šakelei Kanų kino festivalyje. R. Grlićius – daugybės filmų scenarijų autorius, prodiuseris, montažo režisierius. Jo filmai rodyti viso pasaulio kino teatruose, įtraukti į programas svarbiausiuose tarptautiniuose kino festivaliuose, laimėję tarptautinių prizų. „Tik tarp mūsų“ (Neka ostane medju nama) – naujausia ir didelio pripažinimo sulaukusi jo juosta. Be kita ko, R. Grlićius yra Ohajo univesiteto (JAV) garbės profesorius kino srityje ir Motovuno kino festivalio (Kroatija) meno direktorius.

Filmo ištraukos:
Scenarijus: Ante Tomić, Rajko Grlić

Operatorius: Slobodan Trninić

Muzika: Alan Bjelinski, Alfi Kabiljo

Vaidina: Miki Manojlović, Bojan Navojec, Nataša Dorčić, Daria Lorenci, Ksenija Marinković