Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2483

Tėvas ir sūnus

Ojciec i syn
Režisierius: Paweł Łoziński

Lenkija, Dokumentika, 2013 m., 54 min., lenkų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V

Juos sieja ta pati pavardė, profesija, kuri abiems yra aistra, ir stiprus, bet sudėtingas tarpusavio ryšys, pilnas įsiskaudinimo ir neišsakytų žodžių. Du garsūs dokumentinio kino kūrėjai – Marcelis ir Pawelas  Łozińskiai – automobiliais leidžiasi į kelionę per Europą. Tėvui – tai grįžimas į jo gimtąsias vietas, sūnui – bandymas iš naujo pažvelgti ir kritiškai įvertinti juos jungiančią praeitį. Tiek tėvas, tiek sūnus, pasitelkdami kino kameras, fiksuoja sudėtingą dialogą. Tai sūnaus versija.

Apdovanojimai:

2013 – „Sidabrinio rago“ apdovanojimas už geriausią ilgametražį dokumentinį filmą Krokuvos kino festivalyje (Lenkija).
2013 – „Sidabrinis Šv. Jurgio“ apdovanojimas už geriausią dokumentinį filmą Tarptautiniame Maskvos kino festivalyje (Rusija).
 
Apie režisierių:

Režisierius, scenarijų autorius ir prodiuseris Pawełas Łozinskis gimė 1965 m. Varšuvoje. Nacionalinėje kino mokykloje Lodzėje studijavo kino režisūrą.P. Łozinskis yra laimėjęs ne vieną prestižinį apdovanojimą Bornholmo, Paryžiaus, Leipcigo, Krokuvos kino festivaliuose. Savo filmų veikėjams režisierius suteikia daug erdvės ir laiko, kita vertus, „kibus“, akių nenuleidžiantis kameros žvilgsnis, atskleidžia tikruosius jų poelgių, bei minčių motyvus. P. Łozińskio filmai siūlo subtilų ir kritišką požiūrį į šiuolaikinę Lenkijos visuomenę.
 

Scenarijus: Paweł Łoziński, Marcel Łozinski

Operatorius: Paweł Łoziński, Marcel Łoziński , Przemysław Chruścielewski

Muzika: Paweł Łoziński , Marcel Łoziński