Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3132

Tempelhofo oro uostas

Zentralflughafen THF
Režisierius: Karim Aïnouz

Vokietija, Prancūzija, Brazilija, 2018 m., dokumentinis, 97 min., arabų, vokiečių, anglų, rusų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-7

Istorinis, nebeeksploatuojamas Berlyno Tempelhofo oro uostas ir vėl priima ir išlydi keleivius. Jo milžiniški angarai dabar – viena didžiausių pabėgėlių prieglaudų Vokietijoje. Tarp daugelio kitų, čia susipažinsite su aštuoniolikmečiu studentu Ibrahimu iš Sirijos ir fizioterapeutu Qutaiba iš Irako. Kaip ir daugelis kitų, jiedu tvardo namų ilgesį, sumišusį su nerimu laukiant žinios, ar jiems bus leista pasilikti Vokietijoje, ar gręsia būti deportuotiems. Laukdami nuosprendžio, jie bando prisitaikyti prie laikino gyvenimo, kurio turinys šiuo metu – pokalbiai su socialiniais darbuotojais, vokiečių kalbos pamokos ir sveikatos patikros.

Apie režisierių

Karimas Aïnouzas yra kino režisierius ir vizualiojo meno kūrėjas. Jo vaidybiniai ilgametražiai filmai yra įvertinti svarbiausiuose kino festivaliuose. Kanų kino festivalio „Ypatingo žvilgsnio“ programoje pasirodė jau debiutinis režisieriaus filmas „Ponia Satã“ (Madame Satã, 2002 m.). Kitų dviejų jo filmų premjeros įvyko Venecijos kino festivalio programoje „Horizontai“ 2006 ir 2009 m.

2008 m. Aïnouzas režisavo veiksmo serialą „Alisa“, rodytą Lotynų Amerikos HBO kanalu.

2011 m. sukūrė filmą „Sonnenallee“ Šardžos bienalei JAE.

Režisieriaus eksperimentinio dokumentinio filmo „Domingo“ premjera įvyko Tarptautiniame Rio De Žaneiro kino festivalyje 2014 m. Filmas sukurtas Aïnouzui susitikus su danų menininku Olafuru Eliassonu per festivalį „Videobrasil“. Tais pat metais Berlyno kino festivalio konkursinėje programoje įvyko režisieriaus vaidybinio filmo „Futuro paplūdimys“ (Praia do Futuro) premjera, o festivalio specialiojoje programoje parodytas kelių režisierių, tarp jų – ir Aïnouzo – režisuotas, Wimo Wenderso prodiusuotas 3D filmas „Kultūros katedros“ (Cathedrals of Culture). Aïnouzas gimė ir augo Fornalecos mieste Brazilijoje, brazilės motinos ir alžyriečio tėvo šeimoje, šiuo metu gyvena Berlyne.

Operatorius: Juan Sarmiento G.

Muzika: Benedikt Schiefer

Prodiuseris: Felix von Boehm