Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2165

Tabu

Tabu
Režisierius: Miguel Gomes

Portugalija, Vokietija, Brazilija, Prancūzija, Drama, 2012 m., 110 min., portugalų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, T
Filmo centre – tame pačiame Lisabonos daugiabučio aukšte gyvenančių trijų moterų gyvenimai. Aurora (Laura Soveral) – temperamentinga ir ekscentriška pagyvenusi moteris, turimus pinigus nuolat pralošianti kazino, kenčianti šalutinį antidepresantų poveikį ir įtarianti, kad jos tarnaitė Santa (Isabel Cardoso) naudoja prieš ją vudu burtus. Jų kaimynė Pilar (Teresa Madruga) savo pirmuosius pensijos metus leidžia siekdama pagerinti pasaulį, ištaisyti svetimų žmonių kaltes ir yra nepaprastai atsidavusi visuomeninei veiklai. Aurorai mirus, Santa ir Pilar sužino kai ką iš senosios damos praeities – meilės ir nusikaltimo istoriją, vykusią Afrikoje, Tabu kalno papėdėje. Filmas „Tabu“, sukurtas šiuolaikinės Portugalijos kino žvaigždės Miguelio Gomeso, – tai lyriška ir metaforiška drama apie kolonializmo laikus, išsiskirianti drąsia struktūra, peržengiančia tradicines žanrų ribas ir laužančia kino pasakojimo taisykles. Ši už meninį novatoriškumą Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje apdovanota juosta – ypatinga vaizdinė ir kinematografinė patirtis.
 
Apdovanojimai:
 
2012 m. – Alfredo Bauerio ir Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI apdovanojimai Tarptautiniame Berlyno kino festiovalyje (Vokietija).
2012 m. – „Sidabrinės mergelės“ ir publikos apdovanojimai Tarptautiniame Las Palmo kino festivalyje (Gran Kanarija, Ispanija).
 
Apie režisierių:
 
Miguelis Gomesas gimė 1972 m. Lisabonoje, Portugalijoje. Studijavo Lisabonos Kino ir teatro mokykloje, 1996–2000 m. dirbo kino kritiku Portugalijos spaudoje. Savo režisūrinę karjerą pradėjo 1999-aisiais ir nuo to laiko sukūrė apdovanojimų pelniusių trumpametražių filmų. Pirmąjį pilnametražį filmą „Veidas, kurio nusipelnei“ (A Cara que Mereces) M. Gomesas sukūrė 2004-aisiais. Antrosios jo pilnametražės juostos „Mūsų mylimas rugpjūtis“ (Aquele Querido Mês de Agosto, 2008) premjera įvyko Tarptautinio Kanų kino festivalio (Prancūzija) programos „Dvi režisierių savaitės“ metu, filmas buvo parodytas daugiau kaip 40 tarptautinių festivalių ir pelnė keliolika apdovanojimų. M. Gomeso kūrybos retrospektyvos rodytos 2008 m. Tarptautiniame Vienos kino festivalyje (Austrija) ir 2009 m. Tarptautiniame Buenos Airių nepriklausomo kino festivalyje (Argentina). Režisieriaus naujausias filmas „Tabu“ nominuotas „Auksinio lokio“ apdovanojimui Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Vokietija).
Scenarijus: Miguel Gomes, Mariana Ricardo

Operatorius: Rui Poças

Vaidina: Teresa Madruga, Laura Soveral, Ana Moreira, Carloto Cotta, Manuel
Mesquita, Isabel Cardoso, Ivo Muller