Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1154

Širdies dūžiai

Kohtaamisia
Režisierius: Saara Cantell

Suomija, drama, 81 min., 2009 m., lietuvių k. ir anglų k. titrai
Suomių režisierės Saaros Cantell juosta „Širdies dūžiai“ – tai septynių moterų likimai, papasakoti vienu atokvėpiu. Kiekviena scena nufilmuota kaip vienas epizodas, be montažo, herojes sekant čia ir dabar. Marta slepia paslaptį nuo artimųjų. Nora trokšta užsiauginti sparnus. Meri mokosi atsargiai svajoti. Olga ir Fardusa ieško geresnės ateities toli nuo namų. Emi nuolatos klaidingai pasirenka. Anu bakalėjos parduotuvės stovėjimo aikštelėje susiduria su vaiduokliu iš praeities. Greitai visos jos supranta, jog vienintelis susitikimas gali pakeisti gyvenimą. Tai sąmojingas filmas apie susitikimus ir sprendimų kainą – ką kuri pasirinks?

Apdovanojimai:
2010 m. – specialus žiuri prizas – „Sidabrinis delfinas“ – 26-ajame Tarptautiniame kino festivalyje „Festroia“ (Portugalija).

Apie režisierę:
1996 m. Saara Cantell baigė kino režisūros studijas Dailės ir dizaino universitete Helsinkyje (Suomija). Yra parašiusi daugiau nei 10 trumpo metražo filmų scenarijų, nemažai radijo pjesių, režisavusi televizijos serialus vaikams. 2005-aisiais sukūrė ilgametražį vaidybinį filmą vaikams „Una ir Nukas“ (Unna & Nuuk). Neseniai apsigynė darbą apie trumpametražius filmus, ruošiasi įgyti mokslų daktaro laipsnį. Su vyru ir trimis sūnumis gyvena Helsinkyje.

Filmo ištraukos:
Scenarijus: Saara Cantell

Operatorius: Marita Hällfors

Muzika: Sid Hille

Vaidina: Anneli Sauli, Meri Nenonen, Jenni Banerjee, Johanna af Scultén, Rosa Salomaa, Maryan Guuleed, Elena Spirina