Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3225

Saulės akmuo

Sunstone
Režisierius: Filipa César, Louis Henderson

Portugalija, Brazilija, Prancūzija, 2018 m., dokumentinis, 35 min., anglų ir portugalų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V

Filmas pasakoja navigacijos istoriją nuo Fresnel lęšio pirmojo panaudojimo švyturiuose iki satelitinių sistemų – visa tai kolonijinių karinių pajėgų darbo rezultatas. Autoriai šiuo kūriniu brėžia žinojimo centrų kuriamų, esą universalių, naratyvų socialinius kontekstus ir pasiūlo naujai pažvelgti į tai, kaip prisidengiant tariamu mokslo universalumu pasaulyje kuriama bei palaikoma pusiausvyra kolonijinių jėgų naudai.

Apie režisierius

Portugalų režisierė Filipa César (g. 1975 m.) studijavo Porto ir Lisabonos universitetų menų fakultetuose, Miuncheno meno akademijoje, Berlyno meno universitete ji baigė Kontekstualizuoto meno magistro studijas. César domisi anapus judančio vaizdo besiklostančia politika, tad jos darbuose ribos tarp fikcijos, dokumentikos ir eksperimentų dažnai persipina. Ji gyvena ir dirba Berlyne. 2015 m. jos filmo „Užminuota dirva“ (Mined Soil) pasaulinė premjera įvyko Tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje. „Saulės akmuo“ (Sunstone), kurio pasaulinė premjera taip pat įvyko Roterdame, yra pirmoji režisierės kolaboracija su Louisu Hendersonu.

Louisas Hendersonas (g. 1983 m.) 2004 m. persikėlė iš Norvičo į Londoną, kur Londono komunikacijos koledže studijavo kiną ir video. Jis savo kūryboje kvestionuoja šiuolaikinį pasaulį ir jame vis dar besitesiantį kolonizacijos ir rasistinio kapitalizmo projektą. Nuo 2015 m. jis bendradarbiauja su kuratorium, prodiuseriu, rašytoju ir performeriu Olivier Marboeuf. Jie rengia pokalbius, parodas, kino peržiūras, kūrybines dirbtuves, drauge yra sukūrę pjesę, trumpametražių filmų ir prodiusavę ilgametražį.

Scenarijus: Filipa César, Louis Henderson

Operatorius: Filipa César, Louis Henderson

Prodiuseris: Olivier Marboeuf, Anze Persin