Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2817

Policininkas

Hashoter
Režisierius: Nadav Lapid

Izraelis, 2011 m., drama, 105 min., hebrajų k. su lietuviškais subtitrais, N-16
Policininkas Jaronas – pagrindinė elitinės policininkų grupės, priklausančios Izraelio antiteroristiniam skyriui, narys. Jis ir jo kolegos – ginklas, kuriuo šalis nusitaiko į savo priešininkus – arabus. Jaronas dievina savo skyrių, savo kolegas ir savo raumeningą kūną. Jo žmona laukiasi vaikelio, tad Jaronas nekantrauja – kiekvieną minutę jis gali tapti tėvu. Tačiau netikėtai susidūręs su atkaklia radikalų grupe Jaronas atsiduria kare tiek tarp Izraelio klasių, tiek su savo siela. 
 
Apdovanojimai:
 
2011 m. – „Van Leer“ ir „Gottliebo“ apdovanojimas už geriausią scenarijų Tarptautiniame Jeruzalės kino festivalyje (Izraelis).
2011 m. –specialus Lokarno kino festivalio žiūri prizas (Šveicarija).
 
Apie režisierių:
 
Nadavas Lapidas gimė 1975 metais Tel Avive. Studijavo filosofiją ir istoriją, dirbo sporto ir kultūros žurnalistu, televizijos kritiku, dokumentikos operatoriumi. Savo studijų Samo Spiegelio kino ir TV akademijoje Jeruzalėje metu N. Lapidas sukūrė keletą trumpametražių filmų, kurie buvo rodomi Kanų, Berlyno ir Lokarno kino festivaliuose. Jo baigiamasis filmas „Emilės mergina“ (Emile's Girlfriend, 2006) buvo platinamas Prancūzijoje. N. Lapidas dalyvavo Kanų kino festivalio rezidencijoje ir ten parašė scenarijų filmui „Policininkas“. 2008 metais paruošiamasis filmo projektas laimėjo Jeruzalės ir Salonikų filmų festivalių prizus.
Scenarijus: Nadav Lapid

Operatorius: Shai Goldman

Muzika: Aviv Aldema

Vaidina: Michael Aloni, Yiftach Klein, Keren Mor, Michael Mushonov, Menashe Noi, Yaara Pelzig