Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2397

Pokalbiai rimtomis temomis

Pokalbiai rimtomis temomis
Režisierius: Giedrė Beinoriūtė

Lietuva, Dokumentika, 2012 m., 65 min., lietuvių k. su angliškais subtitrais, V

Tai filmas be išorinio veiksmo, dekoracijų, peizažų ir specialiųjų efektų. Pagrindiniai filmo herojai – vaikai ir paaugliai, apdovanoti ypatingu gebėjimu apsakyti juos supantį pasaulį. Intymūs, minimalistine maniera nufilmuoti pokalbiai su jais atskleidžia kartais melancholišką, kartais juokingą, kartais dramatišką šiuolaikinio pasaulio vaizdą. Filme keliami klausimai apie vienatvę, meilę, Dievą, pasaulį, žmogaus ryšį su kitu žmogumi. „Pasaulis – tai žmonės.“ „Jūs ką, netikit Dievu? Tai galiu išmokint, kaip pradėt tikėt…“

Apdovanojimai:

2013 m. – apdovanojimas už geriausią filmą Tarptautiniame žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalyje „DocuDays UA“ (Ukraina)

Apie režisierę:

Giedrė Beinoriūtė gimė 1976 m. Vilniuje. LMTA Teatro ir kino fakultete studijavo televizijos režisūrą. Nuo 1997 m. kaip režisierė ir scenarijaų autorė sukūrė 7 vaidybinius ir dokumentinius trumpametražius filmus, dirbo su Lietuvos kino kūrėjais Šarūnu Bartu ir Vytautu Mateliu. Nuo 2004 m. Lietuvos kinematografininkų sąjungos narė. Nuo 2007 m. G. Beinoriūtė dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje būsimiems televizijos režisieriams, taip pat „Skalvijos“ kino akademijoje, dalyvauja edukaciniuose projektuose, veda kūrybines dirbtuves. 2002 m. G. Beinoriūtė buvo apdovanota Kultūros ministerijos prizu už geriausią debiutą menų srityje. 2005 m. menininkė iš Lietuvos kinematografininkų sąjungos gavo apdovanojimą už dokumentinį filmą „Vulkanova. Po Didžiojo kino“.
 

Scenarijus: Giedrė Beinoriūtė

Operatorius: Audrius Kemežys

Muzika: Gediminas Gelgotas