Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3248

Pažeistos simetrijos

Crippled Symmetries
Režisierius: Beatrice Gibson

Jungtinė Karalystė, 2015 m., 26 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, V

Filmas pradedamas netikėtu dialogu, kuris išlieka atminty kaip efektyvus įvadas į šį britiška ir ne tik ironija persmektą kūrinį: „Jurgi, šį kūrinį sukūrė Jurgis Mačiūnas. Kilęs iš Lietuvos, jis nuvyko į Ameriką. Mėgino praturtėti iš meno, bet jam nepavyko... Ar tau patinka pinigai?“

Kietaširdis vienuolikmetis kapitalistas ir jo dešinioji ranka – paliegęs kompozitorius, yra pagrindiniai šio eksperimentinio kūrinio veikėjai. Filmo režisierė Beatrice Gibson, įkvėpta 1975 m. Williamo Gaddiso satyrinio romano „Dž. R.“ ( J R, 1975 m.), perpina pinigų, muzikos ir abstrakcijos temas krizę patyrusios Didžiosios Britanijos kontekste.

Filmas vystytas menininkų filmų gamybai skirtoje tarptautinėje platformoje „On and For Production“ (2014 – 2016, http://onandforproduction.eu). Platformos tikslas – nagrinėti menininkų filmų kūrybos ypatumus bei galimybes, analizuoti inovatyvius judančio vaizdo kūrinių kūrimo bei platinimo modelius, stiprinti šioje srityje dirbančių menininkų gebėjimus bei vystyti tarptautinius ryšius.

Apie režisierę

Menininkė ir kino kūrėja Beatrice Gibson (g. 1978) gyvena Londone. Jos filmai pasižymi improvizacija, jie neretai tyrinėja chaoso ir kontrolės santykį. Neretai B. Gibson filmuose esama erdvės dalyvavimui ir kūrybiniam bendradarbiavimui. Menininkė yra dukart laimėjusi „Tigro apdovanojimą“ Roterdamo kino festivalyje už geriausius trumpametražius filmus. 2015 m. šiuolaikinio meno mugėje Art Basel ji apdovanota „Baloise Art Prize“ prizu.

Operatorius: Nicolas Loir

Muzika: Beatrice Gibson

Prodiuseris: Denna Cartamkhoob