Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3379

Pasiūlymas

The proposal
Režisierius: Jill Magid

JAV, Meksika, 2018 m., dokumentinis, 76 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, V

Luisas Barragán, žinomas kaip „menininkas tarp architektų“ buvo vienas garsiausių dvidešimto amžiaus architektų. Po jo mirties daugelis jo darbų buvo saugomi visuomenei neprieinamame šveicarų bunkeryje. Siekdama Luiso Barragán darbus parodyti pasauliui, Jillė Magid kuria drąsų pasiūlymą, kuris pats tampa meno kūriniu. Menininkės vedamos įtemptos derybos atskleidžia kaip toli ji drįs nueiti bandydama demokratizuoti meno pasiekiamumą.

Apdovanojimai

Filmas nominuotas ir apdovanotas Šefildo tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje, Monterėjaus tarptautiniame kino festivalyje ir „Millennium Docs Against Gravity“ kino festivalyje.

Apie režisierę

Amerikiečių menininkės Jillės Magid darbas susietas su jos asmenine patirtimi – ribos tarp meno ir gyvenimo neryškios. Jos performansais grįstos praktikos dėka režisierė turi daug glaudžių ryšių su valdžios įstaigomis. Menininkė tiria emocines, filosofines ir įstatymines gijas bei įtampą tarp individo ir „saugančių“ institucijų, pavyzdžiui, policijos.


Projektas On & For Production and Distribution yra inicijuotas Auguste Orts (BE), bendradarbiaujant su Kauno kino festivaliu (LT), LUX/LUX Scotland (UK), Nordland Kunst -og Filmfagskole (NO).