Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2524

Paklydę šunys

Jiao you
Režisierius: Tsai Ming-liang

Prancūzija, Taivanas, Drama, 2013 m., 138 min., kinų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-13

Naujausias kino vizionieriaus Tsai Ming-liango filmas – tai paslaptingas, persmelktas subtiliai užmaskuoto humoro ir labai nuoširdus kerinčių scenų junginys, pasakojantis neturtingos Taipėjaus  šeimos istoriją.
Tėvas ir jo du vaikai klajoja po šiuolaikinio Taipėjaus paribius – pamiškes, paupius, po lietaus plaunamas gatves. Tėvas leidžia dienas už menką atlygį dirbdamas gyvu reklaminiu stovu, reklamuojančiu prabangius butus, kol jo mažametis sūnus ir dukra klajoja po prekybos centrus, misdami nemokamais maisto mėginiais. Kasnakt šeima glaudžiasi aplesitame pastate. Tėvą keistai hipnotiškai veikia sienos tapybos darbas, puošiantis laikiną prieglobstį. Tėvo gimimo dieną prie šios šeimos prisijungia moteris – ar jos atsiradimas paskatins išleisti užgniaužtas emocijas?

Apdovanojimai:

2013 m. – Didysis žiuri apdovanojimas Tarptautiniame Venecijos kino festivalyje (Italija).

Apie režisierių:

Tsai Ming-liangas gimė 1957 m. Kučinge, Malajzijoje. Taivano universitete studijavo kinų kultūrą. Jis yra laikomas vienu svarbiausių Taivano režisierių ir minimas greta Edwardo Yango ir Hou Hsiao-hsieno. Jo kūryba nuolat keliauja po visą pasaulį ir pelni kritikų pripažinimą. Tsai Ming-liangas kine debiutavo 1992 m. filmu „Neoninio dievo maištininkai“ (Rebels of the Neon God) ir iškart buvo pradėtas lyginti su Raineriu Werneriu Fassbinderiu. Tsai Ming-liangas už filmą „Skylė“ (The Hole) 1998 m. buvo apdovanotas FIPRESCI apdovanojimu Kanų kino festivalyje, už filmą „Upė“ (River) 1996 m. Buvo apdovanotas Sidabrinio lokio apdovanojimu Berlyno kino festivalyje, 1994 m. už filmą „Tegyvuoja meilė“ (Vive L'Amour) Venecijos kino festivalyje buvo apdovanotas Auksinio liūto apdovanojimu.
 

Scenarijus: Tsai Ming-liang, Tung Chen Yu, Song Peng Fei

Operatorius: Liao Pen Jung, Sung Wen Zhong

Vaidina: Lee Kang Sheng, Lee Yi Cheng, Lee Yi Chieh, Lu Yi Ching, Chen Shiang Chyi