Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2356

Pačiame žydėjime

Grzeli nateli dgeebi
Režisierius: Nana Ekvtimishvili, Simon Gross

Gruzija, Vokietija, Prancūzija, Drama, 2013 m., 102 min., gruzinų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-13
Filmo veiksmas vyksta dešimtojo dešimtmečio pradžios Tbilisyje. Keturiolikmetės neišskiriamos draugės Eka (akt. Lika Babluani) ir Natia (akt.Mariam Bokeria), kurioms gyvenimas dar tik pradeda skleistis, susiduria su vyrų dominuojama visuomene, ankstyva santuoka ir meile be iliuzijų. Nepaisant to, šių bręstančių merginų gyvenimas pačiame žydėjime tęsiasi. Ar gyvenant šalyje, kurioje klesti chaosas, anarchija ir kasdien vykdomi Linčo teismai, galima pateisinti žmogžudystę dėl meilės? Kuo tikėti ir kokios vertybės gali padėti išgyventi? Filme – stebinantis režisierių autobiografiškumas, komplikuoti posovietinės Gruzijos realybės aspektai, nepakartojama Olego Mutu kinematografija ir nuostabi jaunųjų aktorių vaidyba. 
 
Apdovanojimai:
 
2013 m. – „Mėlynojo angelo“ apdovanojimas Meninio kino festivalyje (Trenčianskė Teplicė, Slovakija).
2013 m. – C.I.C.A.E. apdovanojimas Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Vokietija).
2013 m. – FIPRESCI ir „Auksinio fenikso“ apdovanojimai Tarptautiniame Hong Kongo kino festivalyje (Kinija).
2013 m. – Komisijos apdovanojimas Paryžiaus kino festivalyje (Prancūzija).
2013 m. – „Sarajevo širdis“, C.I.C.A.E. ir geriausios aktorės apdovanojimai Sarajevo kino festivalyje (Bosnija ir Hercegovina).
2013 m. – „Auksinės lelijos“ apdovanojimas Vysbadeno „goEAST“ festivalyje (Vokietija).
 
Apie režisierius:
 
Nana Ekvitimishvili studijavo dramą ir scenarijų rašymą Postdamo-Babelsbergo kino mokykloje, Vokietijoje. Prieš tai rašiusi prozą ir scenarijus, 2011 m. ji režisavo trumpametražį filmą „Belaukiant mamos“ (Waiting for Mum, 2011). 2012 m. įsteigė gamybos kompaniją „Polare Film“ ir Gruzijoje tais pačiais metais parašė scenarijų, režisavo ir prodiusavo filmą „Pačiame žydėjime“ (Grzeli nateli dgeebi, 2013). 
Simonas Grossas studijavo kino režisūrą Miuncheno kino mokykloje, Vokietijoje. Sukūręs keletą trumpametražių filmų, 2006 m. Maroke S. Grossas režisavo savo pirmąjį ilgametražį filmą „Fata Morgana“ (Fata Morgana). 2012 m. įkūrė savo gamybos kompanijas Vokietijoje ir Gruzijoje. 2013 m. su N. Ekvtimishvili režisavo ir prodiusavo filmą „Pačiame žydėjime“ (Grzeli nateli dgeebi).
Scenarijus: Nana Ekvtimishvili

Operatorius: Oleg Mutu (RSC)

Muzika: Paata Godziashvili

Vaidina: Lika Babluani, Mariam Bokeria, Zurab Gogala dze, Da ta Zakareishvili, Ana Nijaradze