Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_632

O. Hortenas

O'Horten
Režisierius: Bent Hamer

Norvegija, 2007, 91 min., komiška drama
Odas Hortenas kasdien vairuoja traukinį tuo pačiu maršrutu jau taip seniai, kad likęs jo gyvenimas tapo jaukių ritualų rutina. Bet, atėjus laikui, keturiasdešimt metų uoliai dirbęs traukinių mašinistu, 67-metis Odas Hortenas priverstas išeiti į pensiją. Jis suvokia, kad tolesniame kelyje nebebus tvarkaraščių ir gerai pažįstamų stočių. Jo tvarkingą atsiskyrėlišką gyvenimą netrukus pakeis gluminančių klausimų ateitis. Kaip gi šitaip Hortenui nutiko? Juk jis turėjo švęsti savo išėjimą į pensiją! Ar jis kada nors skris lėktuvu? Ar galiausiai parduos savo brangųjį laivelį? Kaip i, kad Hortenas dėvi raudonus aukštakulnius batelius? Ar jam pavyks išgyventi beprotišką kelionę su vairuotoju užrištomis akimis? Viena aišku – Hortenas pateko į kažkokių absurdiškų nuotykių ir keistų susitikimų sūkurį. Galbūt jo netgi laukia naujas šuo ir sena meilė!

Bento Hamero filmas „O. Hortenas“ primena kitų žinomų šiaurės šalių režisierių, kaip antai Aki Kaurismäkio ir Roy Anderssono, darbus. Tempas ir spalvos kuria šiltą ir jaukią atmosferą net žiemos marška apvilktame Bergeno mieste.

2008 m. „O. Hortenas“ buvo atrinktas prestižinei Kanų kino festivalio programai „Ypatingas žvilgsnis“ (pranc. “Un Certain Regard”).
Scenarijus: Bent Hamer

Operatorius: John Christian Rosenlund

Prodiuseris: Bent Hamer

Vaidina: Bård Owe, Espen Skjønberg, Ghita Nørby, Bjørn Floberg, Henny Moan, Bjarte Hjelmeland, Kai Remlov