Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_602

Nes taip moko Biblija

For the Bible Tells Me So
Režisierius: Daniel Karslake

JAV, 2007, 99 min., dokumentinis
Ar dviejų žmonių meilė gali būti šlykšti? Ar gėjus, lesbietes ir krikščionybę skiriančios prarajos neįmanoma peržengti? Ar galima nekęsti remiantis Biblija?

Tarptautinio Sietlo kino festivalio žiūrovų išrinktas geriausiu dokumentiniu filmu, provokuojantis ir įdomus Dano Karslakeo kūrinys talentingai derina homoseksualumą ir Šventąjį Raštą, atskleisdamas, kad Bažnyčios sankcionuotas prieš gėjus nukreiptas šališkumas pagrįstas beveik išimtinai neteisinga (ir dažnai piktavale) Biblijos interpretacija. Filme pažymima, kad šiais laikais dauguma krikščionių nemano privalą žudyti dirbančių sekmadieniais arba valgančių krevetes (kaip tiesiogiai rašoma Šventajame Rašte).

Penkių krikščioniškų Amerikoje gyvenančių (tarp jų JAV Atstovų rūmų vadovo Richardo Gephardo, anglikonų bažnyčios vyskupo Gene Robinsono) šeimų akimis pamatysime, kaip šie nuovokūs tikintieji priima tai, kad turi homoseksualų vaiką. Filme „Nes taip moko Biblija“ skamba įtakingų religijos mąstytojų ir veikėjų, kaip vyskupas Desmondas Tutu, Harvardo universiteto dvasininkas ir teologas Peteris Gomes, Orthodoksų rabinas Steve‘as Greenbergas bei pastorius Jimmis Creechas, pasisakymai šia tema. Ši dokumentinė juosta suteikia minčių, aiškumo ir supratimo visiems, patekusiems į Šventojo Rašto ir seksualinio tapatumo konfliktą.

Apdovanojimai:

2007 m. tarptautinio Sietlo kino festivalio žiūrovų apdovanojimas už geriausią dokumentinį filmą.
2007 m. „Full Frame“ dokumentinių filmų festivalio Kathleen Bryan Edwards vardo apdovanojimas už žmogaus teises.
2007 m. Provinstauno kino festivalio HBO žiūrovų apdovanojimas.
Scenarijus: Daniel Karslake, Helen R. Mendoza

Prodiuseris: Daniel Karslake, Nancy Kennedy

Vaidina: Gene Robinson, Imogene ir Victor Robinson, Brenda, David ir Tonia Poteat, Jake ir Britta Reitan Chrissy, Jane ir Dick Gephardt, Desmond Tutu, Peter Gomes, Steven Greenberg, Jimmy Creech