Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3229

Neochronophobiq

Neochronophobiq
Režisierius: Emre Hüner

2015 m., menininko filmas, 38 min., dialogų nėra, V

Filme susitelkiama į skulptūrinius objektus esančius skirtingose erdvėse: interjeruose, kurie primena eksperimentines izoliacijos kameras, Anatolijos kraštovaizdžiuose su Neolito griuvėsiais, ritualinėse vietose, prie vulkaninių darinių ar akmens karjerų fone. Objektus judina žmogus (vaid. Tómas Lemarquis), kuris juos ir renka, ir stebi. Pagrindinis vaidmuo filme tenka viduriniame ekrane atsirandančioms formoms – jų funkcija neaiški, jos gali būti archeologinės, organinės, futuristinės. Šios formos susieja lauke ir interjere vykstančius procesus.

Skulptūrų reikšmės neatpažįstamos, nes mokslinis ir maginis jų perskaitymas vienas kitam prieštarautų. Objektai kaip asteroidai erdvėje nepaliaudami sukasi, parodomi iš visų pusių, įvairių atstumų. Filme pakeičiami galimi santykiai su geografiniu ir geologiniu laiku: architektūros tėra pėdsakai, o topografija neatpažįstama. Žiūrovas skatinamas atrasti belaikę erdvę, esančią anapus proto, kalbos ir to, kas apčiuopiama.

Filmo pavadinimas sukurtas panašiais principais, kaip ir pats kūrinys. Neo-chrono-phobiq – tai ir apie naujumą, ir apie Neolitą, ir apie laiko baimę, ir apie buvimą visur tuo pat metu.

Objektai ir kraštovaizdis filme „Neochronophobiq“ – gyvi. Jie – akmeny sustingusios kalbos metaforos, kurių garsas – trupantis stiklas. Jie – lėtai kintantis taktilinis pažinimas, ritualiniai objektai, minties formos, išdegtos glazūruotos molio figūros, kuriančios nelinijinį naratyvą post-humanistiniame laike.

About the director

Emre Hüneris piešia, kuria video, skulptūras, instaliacijas. Hüneris konstruoja naratyvus ir eklektiškus asembliažus, tyrinėja utopijas, archeologiją, progreso ir ateities idėjas bandydamas naujai įsivaizduoti erdvinius ir architektūrinius statinius, organines ir žmogaus sukurtas formas.

Hüneris studijavo Breros meno akademijoje Milane. Jis dalyvavo meno rezidencijose Frans Masereel centre Kasterlyje (2017 m.), ISCP Niujorke (2014 m.), Prinstono universitete (2010 m.), Amsterdamo meno akademijoje Rijksakademie (2010 m.), Niujorko „Apexart Inbound“ rezidencijų programoje (2009 m.), Stambulo šiuolaikinio meno centre „Platform Garanti“ (2009 m.).

Jis turėjęs personalinių parodų Niujorke, Leuvene (Belgijoje), Meksike, Stambule, dalyvavo Stambulo bienalėje, Šiuolaikinio meno bienalėje „Manifesta 9“.

Scenarijus: Emre Hüner

Vaidina: Tómas Lemarquis