Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3431

Nematąs spalvų

Color-blind
Režisierius: Ben Russell

Prancūzija, Vokietija, 2019 m., 30 min., prancūzų, markesano, anglų, vokiečių k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V

Tarp Prancūzų Polinezijos ir Bretanės sukurtas sinestezinis portretas „Nematąs spalvų“ keliauja paskui nenurimstantį Gauguino vaiduoklį, atskleisdamas kolonijinę istoriją ir pokolonijinę šiandieną.

„Kai kalba eina apie etnografinio kino tradicijas, režisierius Benas Russelas nori išprovokuoti, sugriauti distancijos dogmas, stengiasi prie Markesų prieiti aklai. Jis dėmesį sutelkia į Gauguino paveikslus, pasitelkia Johno Taggarto „Rothko koplyčios poemą“, tada, sužeistas fosforescencijos prisiminimų, sekamų mirusiųjų šmėklų arba prancūzų branduolinių bandymų, džiaugsmingai įžengia į paveikslo vidų“, - filmą pristato prancūzų kino kritikas Antoine Thirion.

Apie režisierių

Benas Russelas (1976 m.) yra amerikiečių menininkas, filmų kūrėjas ir kuratorius, kurio darbai balansuoja tarp etnografijos ir psichodelikos. Jo filmai ir instaliacijos tiesiogiai paliečia dokumentinio paveikslo istoriją, nuvesdami į laiko suvokimu paremtą transo fenomeną.