Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1826

Muziejaus darbo laikas

Museum Hours
Režisierius: Jem Cohen

Austrija, JAV, Drama, 2012 m., 106 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, V
Žiema Vienoje, Austrijoje. Meno istorijos muziejaus prižiūrėtojas Johanas (Bobby Sommer) susitinka Aną (Mary Margaret O’Hara), užsienietę muziejaus lankytoją, į Austriją atvykusią dėl medicininių priežasčių. Pirmąkart Austrijoje besilankanti ir pinigų neturinti Ana be tikslo klaidžioja po miestą, tad muziejus tampa jos prieglobsčiu. Johanas iš pradžių nauja pažįstamąja nepasitiki, tačiau vėliau pasiūlo pagalbą, ir jie pamažu suartėja. Susitikimų metu jie atranda netikėtų dalykų apie save, apie miesto gyvenimą, apie tai, kaip meno kūriniai atspindi ir keičia kasdienes patirtis. Filme muziejus matomas ne kaip archajiška, istorinius objektus sauganti institucija, bet kaip mįslinga vieta, kurioje per meno kūrinius vyksta nepavaldi laikui diskusija, įtraukianti ir šiuolaikinio pasaulio prasmes.
 
Apdovanojimai:
 
2012 m. – Tarptautinės kino teatrų asociacijos CICAE Meninio kino apdovanojimas Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje (Šveicarija).
 
Apie režisierių:
 
Jemas Cohenas, gimęs 1962 m. Kabule, Afganistane, yra JAV kino kūrėjas, gyvenantis Niujorke. Studijavo kiną ir fotografiją Veslio universitete (Midltaunas, JAV). Nepriklausomo kino kūrėjo karjerą pradėjo 1983 m. Kūryboje jungia dokumentinio, vaidybinio ir eksperimentinio kino elementus, dažnai papildo juos medžiaga iš savo nuolat kaupiamo filmuotų gatvės scenų, portretų ir įrašytų garsų archyvo. Žymiausi pilnametražiai filmai: „Benjaminas Smoke‘as“ (Benjamin Smoke, 2000), „Instrumentas“ (Instrument, 2003), „Grandinė“ (Chain, 2004), „Civilinės vakaro sutemos skardinėse imperijose“ (Evening’s Civil Twilight in Empires of Tin, 2008). Žymesni trumpametražiai filmai: „Dingusi knyga rasta“ (Lost Book Found, 1996), „Gintaro miestas“ (Amber City, 1999), „Vėliavėlės“ (Little Flags, 2000), „Anne Truitt dirba“ (Anne Truitt – Working, 2010). Jo darbų turi Modernaus meno muziejus ir Whitney Amerikos meno muziejus (abu Niujorke, JAV), o kūrybos retrospektyvos rodytos Nacionaliniame kino teatre Londone (Jungtinė Karalystė), Tarptautiniame Buenos Airių nepriklausomo kino festivalyje (Argentina) ir Tarptautiniame Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalyje (Vokietija).
Scenarijus: Jem Cohen

Operatorius: Jem Cohen, Peter Roehsler

Vaidina: Mary Margaret O'Hara, Bobby Sommer, Ela Piplits