Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3312

Mendė

Mandy
Režisierius: Panos Cosmatos

JAV, Belgija, 2018 m., siaubo trileris, 121 min., anglų kalba su lietuviškais subtitrais, N-18

JAV šiaurės vakarų pakrantė, 1983-ieji metai. Atsiskyrėliai Redas Mileris ir Mendė Blūm pasinėrę į mielą ir taikų gyvenimą. Kai religinis kultas, vadovaujamas sadistiško Džeremajo Sando, sunaikina jų pušynu apsuptus jaukius namus, Redas Mileris pasineria į fantasmagorišką, krauju ir ugnimi perpildytą keršto kelionę.

Vizionierius Panosas Cosmatosas antrame savo ilgo metro filme žiūrovus kviečia panirti ne į įmantrų siužetą, bet į šiurpinančią vizualinę ir garsinę kelionę. Nicolas Cage'as suvaidino vieną beprotiškiausių savo karjeros vaidmenų, o kompozitorius Jóhannas Jóhannssonas sukūrė savo paskutinį ir bene labiausiai eksperimentinį garso takelį. Ši kūrėjų komanda pavertė „Mendę“ į psichodelinę sunkiojo metalo operą, alsuojančią aštuoniasdešimtųjų siaubo filmų nostalgija.

Apie režisierių

Panosas Cosmatosas (g. 1974) – italų-kanadiečių kilmės kino režisierius ir scenaristas. Cosmatosas gimė Italijoje, graiko kino režisieriaus George‘o P. Cosmatoso ir švedų skulptorės Brigitos Ljunberg-Cosmatos šeimoje. Ankstyvaisiais aštuoniasdešimtaisiais šeima persikėlė į Viktoriją Britų Kolumbijoje. Panosas darbavosi video asistavimo operatoriumi tėvo režisuotame filme „Tumstounas“ (Tombstone, 1993), tai buvo jo pirmosios pareigos kino industrijoje. Savo pirmą ilgo metro filmą „Už juodosios vaivorykštės“ (Beyond the Black Rainbow, 2010), finansavo su iš „Tumstouno“ DVD pardavimų gautomis pajamomis. 2017-taisiais Cosmatosas režisavo filmą „Mendė“ , kurio premjera įvyko 2018 metų Sandanso kino festivalyje.

Scenarijus: Panos Cosmatos, Aaron Stewart-Ahn

Muzika: Jóhann Jóhannsson

Vaidina: Nicolas Cage, Andrea Riseborough, Linus Roache