Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3263

Meistras ir Tatjana

Režisierius: Giedrė Žickytė

Lietuva, 2014 m., dokumentinis, 84 min., lietuvių, rusų su angliškais ir lietuviškais subtitrais

Namuose jis laikė gyvą liūtą. Aplinkiniai vadino jį vikingu, kopijavo jo manieras, išvaizdą, žavėjosi, stebėjosi, pavydėjo, bijojo, perpasakodavo būtas ir nebūtas istorijas. Su fotoaparatu jis išmaišė visą Sovietų Sąjungą. Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana ir jie tapo vieną ryškiausių 7‐ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada pilni vaišių, svečių iš tolimiausių pasaulio kampelių ir pokalbių iki aušros.

Vitą Luckų prarijo aistra meilei, tiesai ir fotografijai. „Meistras ir Tatjana“ – genialaus kūrėjo gyvenimo ir aistringos meilės istorija.

Apdovanojimai:
2015 m. gavo „Sidabrines gerves“ geriausio ilgametražio dokumentinio, geriausio montažo režisieriaus, geriausio kompozitoriaus, geriausio operatoriaus kategorijose
2015 m. skirta 2-oji vieta Vilniaus dokumentinių filmų festivalio Baltijos šalių konkursinėje programoje
2015 m. skirta 2-oji vieta Lisabonos dokumentinių filmų festivalyje „Filmes Sobre Arte“
2015 m. apdovanotas diplomu Baltarusijos filmų festivalyje „Listapad“
2015 m. apdovanotas studentų žiuri prizu Tbilisio dokumentinių filmų festivalyje Gruzijoje

Apie režisierę

Lietuvių dokumentinio kino režisierė ir prodiuserė Giedrė Žickytė (g. 1980 m.) baigė Fotografijos ir medijos meno magistratūrą Vilniaus dailės akademijoje. Režisierės filmai pateko į svarbiausių kino festivalių ekranus, tarp jų – IDFA (Nyderlandai), DokLeipzig (Vokietija), Hot Docs (Kanada), Visions du Reel (Šveicarija), Sheffield Doc/Fest (Jungtinė Karalystė), taip pat rodyti tarptautiniuose Roterdamo, Gėteborgo, Varšuvos kino festivaliuose ir kitur, apdovanoti dvidešimčia tarptautinių prizų. Filmas „Aš čia tik svečias“, kurį ji režisavo drauge su Čilės režisiere Maite Alberdi, buvo nominuotas Europos kino akademijos apdovanojimui.

G. Žickytės filmai yra gavę nacionalinių „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų. Režisierė 2016 m. gavo Vilniaus miesto tarybos apdovanojimą bei įtraukta į „100 įsimintiniausių Lietuvos moterų“ sąrašą.

G. Žickytė yra Europos kino akademijos, Europos dokumentikos tinklo, Lietuvos kino akademijos, Lietuvos kino kūrėjų sąjungos narė, yra dalyvavusi Berlyno kino festivalio talentų, „Sources 2“, „CPH:DOX LAB“ ir „Eurodoc“ mokymuose.

 

Filmas yra dalis Tarptautinio Kauno kino festivalio programos „Kiną kuria žmonės. Operatoriaus Audriaus Kemežio retrospektyva“, skirtos pagerbti Lietuvos kino operatorių Audrių Kemežį (1973 - 2018). Operatorius per savo gyvenimą nufilmavo per trisdešimt įtakingiausių Lietuvos kino režisierių vaidybinių ir dokumentinių filmų, pelnė svarbius Lietuvos ir Europos kino apdovanojimus. Savo kūryba pratęsdamas Lietuvos kino operatorių tradicijas, Audrius Kemežys pasižymėjo kaip inovatyvus savo srities profesionalas, išsiskyręs unikaliu gebėjimu etiškai, poetiškai ir įvairiapusiškai pažvelgti ir užfiksuoti filmų, su kuriais dirbo, realybę ir jos herojus.

2010 m. A.Kemežys pripažintas geriausiu Lietuvos kinematografininkų sąjungos kūrėju. 2015 metais paskelbtas geriausiu Lietuvos kino operatoriumi už kūrybišką ir meistrišką fotografijos meno bei kinematografijos sintezę filme „Meistras ir Tatjana“. 2015-aisiais jis buvo tarp dvylikos pretendentų į Nacionalinę kultūros ir meno premiją. 2017 m. kūrėjas pelnė „Sidabrinę gervę“ už geriausią operatoriaus darbą filme „Moteris ir ledynas“ (rež. A.Stonys).

Scenarijus: Giedrė Žickytė

Operatorius: Audrius Kemežys

Muzika: Giedrius Puskunigis, Jurga Šeduikytė

Prodiuseris: Dagnė Vildžiūnaitė