Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2114

Medžioklė

Jagten
Režisierius: Thomas Vinterberg

Danija, Drama, 2012 m., 111 min., danų k. su lietuviškais subtitrais, N-16
Po sunkių skyrybų atsigaunantis keturiasdešimtmetis Lukas (Mads Mikkelsen) turi naują merginą, naują darbą vaikų darželyje, daug draugų glaudžioje bendruomenėje ir stengiasi pataisyti santykius su paaugliu sūnumi Markusu. Tačiau dėl netikėtų kaltinimų viskas ima žlugti. Iškritus sniegui ir įsižiebus kalėdinėms lemputėms, gandai paplinta kaip virusas. Viskas ima slysti iš rankų, nedidelėje bendruomenėje sklinda nepasitikėjimas ir isterija, o Lukas lieka vienas kovoti už savo gyvenimą ir orumą. „Medžioklė“ – tai subtili, tačiau psichologiškai įtempta, emocinga drama apie šiuolaikinę raganų medžioklę bei apie žodžio galią formuoti ir keisti tapatybę.
 
Apdovanojimai:
 
2012 m. – Ekumeninės žiuri prizas, geriausio aktoriaus apdovanojimas Madsui Mikkelsenui ir Vulkano prizas už techninį atlikimą Tarptautiniame Kanų kino festivalyje (Prancūzija).
 
Apie režisierių:
 
Thomas Vinterbergas (gimė 1969 m. Kopenhagoje, Danijoje) – žymus danų kino ir teatro režisierius, scenarijų autorius. 1993 m. baigė Danijos kino mokyklą, o jo baigiamasis trumpametražis filmas „Paskutinis turas“ (Sidste omgang, 1993) pelnė apdovanojimų ir buvo nominuotas studentiškajam Oskarui. 1996-aisiais T. Vinterbergas sukūrė savo pirmąjį pilnametražį vaidybinį filmą „Didvyriai“ (De største helte). Dar 1995 m. kartu su Larsu von Trieru parašęs judėjimo „Dogma 95“ manifestą, T. Vinterbergas sukūrė pirmąjį judėjimui prisikiriamą filmą „Šventė“ (Festen, 1998), kuris pelnė Kanų kino festivalio žiuri prizą ir daugybę kitų apdovanojimų. Nors paskui sekę režisieriaus filmai vertinti kontroversiškai, 2010-aisiais sukurta juosta „Submarinas“ (Submarino) vėl sulaukė teigiamų kritikų atsiliepimų ir buvo nominuota „Auksinio lokio“ apdovanojimui Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Vokietija), o šiemet T. Vinterbergas grįžta į didžiuosius ekranus su „Auksinei palmės šakelei“ Kanuose nominuota drama „Medžioklė“.
 
Filmą pristato          
 
Kino teatruose nuo 2013 m. vasario.
Scenarijus: Thomas Vinterberg, Tobias Lindholm

Operatorius: Charlotte Bruus Christensen

Muzika: Nikolaj Egelund

Vaidina: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Susse Wold, Annika Wedderkopp, Lasse Fogelstrøm