Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_610

Lornos tylėjimas

Le silence de Lorna
Režisierius: Jean-Pierre, Luc Dardenne

Belgija, Prancūzija, Italija, 2008, 122 min., drama
Belgijoje gyvenanti jauna albanė Lorna, siekdama su savo vaikinu įsigyti greito maisto užeigą, tampa gangsterio Fabijo sumanyto baisaus plano bendrininke. Fabijas suorganizuoja netikras jos ir belgo Klaudijaus vestuves. Taip ji įgyja Belgijos pilietybę ir išteka už rusų mafijozo, kuriam irgi reikia pilietybės, ir kuris pasiryžęs nedelsdamas už tai sumokėti nemažą pinigų sumą. Tačiau prieš antrąsias vestuves Fabijas ketina nužudyti Klaudijų. Ar Lorna išlaikys paslaptį?

Broliai Jean-Pierre‘as Lucas Dardenne‘ai – vieni labiausiai pripažintų šiuolaikinių Europos kino režisierių. Juos galima pavadinti ir Kanų kino festivalio favoritais, nes jie jau yra apdovanoti dviem Auksinėmis palmės šakelėmis už geriausius filmus „Rozeta“ („Rosetta“, 1999 m.) ir „Vaikas“ („L‘Enfant“, 2005 m.) „Lornos tylėjime“ vaidinantis Olivieris Gourmet - jau ne naujokas brolių Dardenne‘ų filmuose. Jis atliko vaidmenis juostose „Vaikas“ bei „Sūnus“ („Le Fils“, 2002 m.), o už pastarąjį buvo pripažintas geriausiu aktoriumi 2002 m. Kanų kino festivalyje. Tačiau „Lornos tylėjimas“ - tai visų pirma pasakojimas apie Lorną (Arta Dobroshi), arba tiksliau, apie jos tylėjimą?.

Jean-Pierre‘o ir Luc‘as Dardenne‘ų juosta „Lornos tylėjimas“ šių metų Kanų kino festivalyje buvo apdovanota už geriausią scenarijų ir Kauno kino festivalis su pasididžiavimu pristato jums šio prestižinio prizo laimėtoją. Norime perspėti visos Lietuvos kino gerbėjus, kad „Lornos tylėjimas“ bus rodomas tik Kaune! Nepraleiskite šio Tarptautinio Kauno kino festivalio filmo!

Apdovanojimas:

2008 m. Tarptautinio Kanų kino festivalio apdovanojimas už geriausią scenarijų.
Scenarijus: Jean-Pierre, Luc Dardenne

Operatorius: Alain Marcoen

Prodiuseris: Jean-Pierre, Luc Dardenne, Olivier Bronckart

Vaidina: Arta Dobroshi, Olivier Gourmet, Morgan Marinne, Jérémie Renier, Fabrizio Rongione, Alban Ukaj