Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2766

Lorė

Lore
Režisierius: Cate Shortland

Australija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, 2012 m., drama, 109 min., vokiečių k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-7

Režisierės Cate Shortland vizualiai užburianti drama „Lorė“ – tai lyriška ir neįprasta Holokausto studija. 1945-aisiais, baigiantis karui Vokietijoje, grupelė vaikų išsiruošia į kelionę per nusiaubtą šalį, tikėdamiesi pasiekti savo močiutę, gyvenančią už 900 km į šiaurę. Vyriausiajai Lorei (akt. Saskia Rosendahl) pavedama rūpintis keturiais jaunesniaisiais broliais ir seserimis, kai jų naciai tėvai paimami į sąjungininkų nelaisvę. Susipažinus su charizmatišku ir paslaptingu jaunu pabėgėliu žydu Tomasu (akt. Kai Malina), Lorę sukrečia prieštaringi neapykantos ir geismo jausmai. Ją kausto baimė jaunuoliui, tačiau tam, kad išgyventų, Lorė privalo pasitikėti žmogumi, kurį visada turėjo laikyti savo priešu...

Apdovanojimai:

2012 m. - pagrindinis „Auroros“ apdovanojimas Tarptautiniame Tromso kino festivalyje (Norvegija)  už geriausią filmą.
2012 m. – Žiūrovų simpatijų apdovanojimas Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje (Šveicarija).
2012 m. – „Bronzinio arklio“ apdovanojimas už geriausią filmą, geriausios aktorės vaidmenį, geriausio operotariaus darbą,  ir geriausią muziką Stokholmo kino festivalyje (Švedija).
2012 m. – Kritikų apdovanojimas Hamburgo kino festivalyje (Vokietija).
2012 m. – „Kodak“ apdovanojimas už geriausią operatoriaus darbą, „Auksinės jūrų žvaigždės“ apdovanojimas už geriausią vaidybinį filmą ir Jeremy‘io Nussbaumo prizas už provokuojančią fikciją Tarptautiniame Hamptono kino festivalyje ( JAV).
2013 m. – Australijos režisierių gildijos apdovanojimas už geriausią režisūrą.
2013 m. – Australijos kino ir televizijos meno akademijos (AACTA) Geriausio jaunojo aktoriaus apdovanojimas Saskia‘i Rosendahl.
2013 m. – Bronzinis prizas Vokietijos kino apdovanojimuose.
2013 m. – Bavarijos kino apdovanojimas už geriausią muziką (Vokietija).
2013 m. – Australijos kino kritikų (FCCA) apdovanojimai geriausiam režisieriui ir už geriausią jaunojo aktoriaus vaidybą.

Apie režisierę:

Režisierė ir scenaristė Cate Shortland gimė 1968 m. Temoroje, Australijoje. Studijavo dailę Sidnėjaus universitete ir režisūrą Australijos Kino, televizijos ir radijo mokykloje (abu Sidnėjuje, Australijoje). C. Shortland parašė ir režisavo keturis apdovanojimų pelniusius trumpametražius filmus: „Užsidedama Olimpija“ (Strap on Olympia, 1995), „Pentaphauzas“ (Pentuphouse, 1998), „Gėlių mergaitė“ (Flowergirl, 2000), „Džiaugsmas“ (Joy, 2000). Taip pat dirbo televizijoje, režisavo televizijos serialus ir televizijos filmus. Pirmasis C Shortland parašytas ir režisuotas pilnametražis vaidybinis filmas „Salto“ (Somersault, 2004) buvo pristatytas 2004-ųjų Kanų kino festivalio (Prancūzija) „Ypatingo žvilgsnio“ programoje ir pelnė Australijos kino instituto apdovanojimus už geriausią režisūrą ir geriausią scenarijų. „Lorė“ – tai antrasis režisierės ilgametražis vaidybinis filmas.

Scenarijus: Cate Shortland, Robin Mukherjee

Operatorius: Adam Arkapaw

Muzika: Max Richter

Vaidina: Saskia Rosendahl, Kai Malina, Nele Trebs, Ursina Lardi, Hans-Jochen Wagner, Mika Seidel