Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2344

Leviatanas

Leviathan
Režisierius: Lucien Castaing-Taylor, Verena Paravel

JAV, Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Dokumentika, 2012 m., 87 min., anglų k. su lietuviškas subtitrais, N-7

„Leviatanas“ yra ilgametražis dokumentinis filmas, kuriame vaizduojami į jūrą išplaukę vyrai ir jų valtyse suguldytos žuvys. Nufilmuotas legendinio „Mobio Diko“ pakrantėse, kai vienuolika kamerų keliavo tarp žvejų ir operatorių rankų, filmas sukelia kolektyvinio eksperimento jausmą. Jame pasakojimas vaizduojamas iš dviejų priešingų pusių – žvejų ir jų laimikių. Tai sukrečiantis ir visiškai naujovišką kino pasakojimo būdą siūlantis paslaptingas pasakojimas apie šiuolaikinę komercinę žūklę: žmogų, gyvūną, mašiną; grožį ir siaubą; gyvenimą ir mirtį – visa tai tampa vienu.

Apdovanojimai:

2012 m. – specialus paminėjimas ir FIPRESCI prizas Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje (Šveicarija).
2012 m. – „Naujosios vizijos apdovanojimas“ Tarptautiniame Kopenhagos dokumentinių filmų festivalyje (Danija).
2012 m. – Nepriklausomo / eksperimentinio kino ir video prizas Los Andželo kino kritikų asociacijos apdovanojimuose (JAV).

Apie režisierius:

Véréna Paravel ir Lucienas Castaing-Tayloras yra kino kūrėjai, menininkai ir antropologai. Šiuo metu jie dirba sensorinės etnografijos laboratorijoje Harvardo universitete (JAV). Jų kūriniai eksponuojami Niujorko moderniojo meno muziejuje (JAV) ir Britų muziejuje (UK), filmai pristatomi tarptautiniuose Berlyno, Lokarno, Niujorko, Toronto, Venecijos kino festivaliuose.
 

Scenarijus: Lucien Castaing-Taylor, Verena Paravel

Operatorius: Lucien Castaing-Taylor, Verena Paravel