Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3106

Laukiniai giminaičiai

Wild Relatives
Režisierius: Jumana Manna

Libanas, Norvegija, Vokietija, 2018 m., dokumentinis, 66 min., arabų, norvegų, anglų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V

Giliai po amžinuoju Arkties įšalu, Svalbardo Pasaulio sėklų saugykloje laikomos augalų sėklos iš viso pasaulio. Jos čia tam atvejui, jeigu įvyktų blogiausia. Filmo „Laukiniai giminaičiai“ istorija prasideda nuo tarptautinės medijos dėmesį patraukusio nutikimo: 2012 m. Tarptautinis žemdirbystės tyrimų centras dėl vykstančios Sirijos revoliucijos buvo priverstas iš Alepo persikelti į Libaną. Persikėlus jiems teko visko imtis nuo pradžių – taigi ir atkurti savo sėklų kolekciją panaudojant atsargines sėklas, saugotas Svalbarde.

Režisierė seka sėklų kelionę tarp šių tolimų Žemės taškų, nuo Arkties iki Libano, kurios metu atsiskleidžia sudėtinga žmonių ir nežmogiškųjų būtybių sąveika. Ši milžiniškos apimties tarptautinė operacija baigiasi Bekos slėnyje Libane, kur ją įgyvendina daugiausiai jaunos migrantės. Meditatyvus juostos ritmas apnuogina įtampas tarp valstybės ir individo, pramoninių ir ekologinių sėklų išsaugojimo prieigų, klimato kaitos ir biologinės įvairovės bei kitų klausimų.

Apdovanojimai:

2018 m. New Vision apdovanojimas Tarptautiniame Kopenhagos dokumentinio kino festivalyje CPH:DOX
2018 m. Aplinkosaugos apdovanojimas Šefildo tarptautiniame dokumentinio kino festivalyje

Apie režisierę

Jumana Manna yra Palestinos menininkė, dirbanti kino ir skulptūros srityse. Ji tyrinėja galios apraiškas santykiuose, per kūną ir materiją atskleidžia valstybės kūrimo naratyvus ir vietos istorijas.

Manna baigė meno studijas Nacionalinėje Oslo menų akademijoje ir Estetikos ir politikos magistro studijas Kalifornijos menų institute. Jos darbai rodyti įvairiuose festivaliuose ir parodose – Tarptautiniame kino festivalyje Viennale, BAFICI, Tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje, Tate Modern galerijoje, šeštojoje Maroko Bienalėje, 57-osios Venecijos Bienalės Šiaurės šalių paviljone. Režisierės 2015 m. documentinis filmas „A Magical Substance Flows Into Me“ (filmas pirmąsyk rodytas Berlyno kino festivalio programoje „Forum“ 2016) nugalėjo „Filmų apie meną“ kategorijoje Tarptautiniame Vroclavo filmų festivalyje „Naujieji horizontai“. 2012 m. J. Mannai suteiktas A. M. Qattan fondo Jaunojo Palestinos menininko apdovanojimas ir „Ars Viva“ apdovanojimas vizualiųjų menų kategorijoje.

Operatorius: Marte Vold

Prodiuseris: Jumana Manna