Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_601

Laisvas pasaulis

It's a Free World
Režisierius: Ken Loach

Didžioji Britanija, 2007, 105 min., drama
Endži neturi išsilavinimo, bet ji energinga, protinga, ambicinga ir pačiame jėgų žydėjime. Praeityje jai teko patirti skriaudų, tad ji nusprendžia, kad to jau gana. Ji turi ką įrodyti ir tam atėjo tinkamas laikas. Endži su savo kambarioke Rouz įkuria įdarbinimo agentūrą, veikiančią prieblandos zonoje – tarp nelegalių darbdavių, darbo biržų ir imigrantų darbuotojų, kuriems jos parūpina darbą. Tai istorija, vykstanti lanksčios „stebuklingos“ anglosaksų užimtumo politikos, globalizacijos, dvigubų pamainų ir daugybės laimingų vartotojų – mūsų pačių – akivaizdoje.

Keno Loacho filmas „Laisvas pasaulis“ – vienas aktualiausių ir įdomiausių pastarųjų metų filmų apie migrantų darbuotojų gyvenimo sąlygas globalizuotame pasaulyje.

Žinomas režisierius Kenas Loachas ir scenaristas Paulas Laverty‘is sukūrė dar vieną visiems žiūrovams įdomų ir aktualų filmą apie imigrantų darbo sąlygas. Karolio vaidmenį atlieka Kauno kino festivalio favoritas aktorius Leslawas Zurekas. Endži vaidina Kierston Wareing, kuri, važiuodama motociklu verbuoti imigrantų darbuotojų, primena Brigitte Bardot ir Pamelą Andersson. Pirmasis K. Wareing pagrindinis vaidmuo – puikus Endži portretas, neabejotinai sukelsiantis žiūrovams prieštaringus užuojautos ir pykčio, gailesčio ir atmetimo jausmus.
Scenarijus: Paul Laverty

Operatorius: Nigel Willoughby

Prodiuseris: Rebecca O'Brien

Vaidina: Kierston Wareing, Juliet Ellis, Leslaw Zurek, Colin Caughlin, Joe Siffleet