Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3249

Kvėpavimas į marmurą

Režisierius: Giedrė Beinoriūtė

Lietuva, Latvija, Kroatija, 2018 m., drama, 97 min., lietuvių k. su angliškais subtitrais, N-13

Izabelė, Liudas ir epilepsija sergantis jų sūnus Gailius gyvena kaimo sodyboje. Izabelei pavyksta įtikinti vyrą, kad jie turėtų įsivaikinti vaikų namuose augantį, užsispyrusį ir paslaptingą šešiametį Ilją. Nuo tos akimirkos šeimos gyvenimas pradeda keistis.

„Visi filmo herojai trokšta meilės, bet nemoka jos vienas kitam suteikti. Jie priima spontaniškus sprendimus ir negrįžtamai pakeičia vienas kito likimą. Kai kuriuos jų poelgius mes galime suprasti, kai kurių - ne. Filme aš kalbu apie ryšius tarp žmonių, apie nematomas gijas, siejančias jų gyvenimus, apie atsakomybę vieno už kitą, apie kaltę ir bandymą atleisti,“ teigia režisierė.

Filmas sukurtas pagal Lauros Sintijos Černiauskaitės romaną „Kvėpavimas į marmurą.“

Tarptautinė filmo premjera įvyko Tarptautinio kino festivalio Karlovy Vary konkursinėje „East of the West“ programoje.

Apie režisierę

Giedrė Beinoriūtė šiuo metu yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kino krypties meno doktorantė. Anksčiau ji šioje akademijoje baigė TV režisūros bakalauro ir magistro studijas.

Nuo 1997 m. režisierė ir scenarijaus autorė sukūrė 7 vaidybinius ir dokumentinius trumpametražius filmus, su aktoriumi G. Storpirščiu išleido eilėraščių knygutę „Laiškai Karaliui“, Keistuolių teatre pastatė spektaklį „Meilė iš paskutinio žvilgsnio“, sukūrė porą radijo spektaklių vaikams Lietuvos radijuje. 2001 – 2007 m. G. Beinoriūtė dirbo „Vaikų linijos“ savanore konsultante ir konsultavimo internetu programos koordinatore.

Nuo 2004 m. režisierė yra Lietuvos kinematografininkų sąjungos narė, 2009 m. ji išrinkta režisierių gildijos patikėtine. 2006 m. kartu su kolegomis Antanu Gluskinu ir Jurga Gluskiniene įsteigė studiją “Monoklis“.

Nuo 2007 m. G. Beinoriūtė dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje būsimiems TV režisieriams, Skalvijos kino akademijoje, dalyvauja edukaciniuose projektuose, veda kūrybines dirbtuves.

 

Filmas yra dalis Tarptautinio Kauno kino festivalio programos „Kiną kuria žmonės. Operatoriaus Audriaus Kemežio retrospektyva“, skirtos pagerbti Lietuvos kino operatorių Audrių Kemežį (1973 - 2018). Operatorius per savo gyvenimą nufilmavo per trisdešimt įtakingiausių Lietuvos kino režisierių vaidybinių ir dokumentinių filmų, pelnė svarbius Lietuvos ir Europos kino apdovanojimus. Savo kūryba pratęsdamas Lietuvos kino operatorių tradicijas, Audrius Kemežys pasižymėjo kaip inovatyvus savo srities profesionalas, išsiskyręs unikaliu gebėjimu etiškai, poetiškai ir įvairiapusiškai pažvelgti ir užfiksuoti filmų, su kuriais dirbo, realybę ir jos herojus.

2010 m. A.Kemežys pripažintas geriausiu Lietuvos kinematografininkų sąjungos kūrėju. 2015 metais paskelbtas geriausiu Lietuvos kino operatoriumi už kūrybišką ir meistrišką fotografijos meno bei kinematografijos sintezę filme „Meistras ir Tatjana“. 2015-aisiais jis buvo tarp dvylikos pretendentų į Nacionalinę kultūros ir meno premiją. 2017 m. kūrėjas pelnė „Sidabrinę gervę“ už geriausią operatoriaus darbą filme „Moteris ir ledynas“ (rež. A.Stonys).

Scenarijus: Giedrė Beinoriūtė

Operatorius: Audrius Kemežys

Muzika: Vestard Shimkus

Prodiuseris: Dagnė Vilždiūnaitė

Vaidina: Airida Gintautaitė, Sigitas Šidlaukas, Joris Baltrūnas, Vilius Minčinauskas, Kristupas Cicėnas